Yatırımcının yeni gözdesi: Bodrum

Point İnşaat Ceo'su Adir Sağlamlar, mütekabiliyet Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle birlikte Horizon Point Bodrum evlerine ilginin yükseldiğini söyledi

Yatırımcının yeni gözdesi: Bodrum

Bodrum'da da yabancılara yönelik konut satışları hız kazandı. Yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye çekmek adına önemli bir adım olarak gören Point İnşaat CEO'su Adir Sağlamlar, kabul edilen yasanın Türk ekonomisini olumlu yönde etkileyerek, inşaat sektörüne hareketlilik getirdiğini belirtiyor. Yabancı uyruklu yatırımcıları konut satışına yönelten yasa ile kolaylaşan mülk ediniminin satışları arttırdığını ve ülke tanıtımına katkısının da önemli ölçüde arttığını söylüyor.

Horizon Point

Bodrum Horizon Point
Point İnşaat
Ceo'su Adir Sağlamlar, mütekabiliyet Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle birlikte Horizon Point Bodrum evlerine ilginin yükseldiğini söyledi. Sağlamlar, kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte gündeme gelen bir çok düzenlemenin yabancı yatırımcıları konut alımında teşvik ettiğini belirterek: 'Yasa, Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen başta Araplar olmak üzere bir çok yabancı uyruklu turist için arzu edilen bir konuydu. Yürürlüğe girmesiyle beraber, ülkemize olan ilgi arttığı gibi yatırım yapmak isteyen birçok kişinin de önünü açtı.' dedi.

Horizon Point'e ilgi arttı
İstanbul dışında yatırım yapmak isteyen yatırımcıların özellikle tatil bölgelerine ilgi gösterdiğini belirten Sağlamlar, Bodrum'un özellikle ilgili çektiğini vurguladı. Sağlamlar: ' Dolayısıyla Mütekabiliyet Yasası'nın Bodrum üzerindeki olumlu etkileri ve getirdiği artılar göz ardı edilemez. mevcut yasanın satışlarına devam ettiğimiz Horizon Point Bodrum evleri projemize de etkilerini çok fazla gördük.' şeklinde konuştu.