Yatırımda dev işbirliği

Odeabank, Kocaeli’nin en büyük karma kompleksi “Symbol Kocaeli” için inşaat sektörünün güçlü ismi Kavanlar İnşaat ile dev bir kredi anlaşmasına imza attı

Yatırımda dev işbirliği

15 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Türk bankacılık sektörünün yeni ve hızlı aktörü Odeabank, bankacılığın her segmentinde hedef büyütüyor. Kocaeli’nin ilk ve tek karma projesi Symbol Kocaeli’nin temeli Odeabank ve inşaat sektörünün güçlü ismi Kavanlar İnşaat ile birlikte atıldı.

Symbol Kocaeli, Çoklu bir yapıda inşa edilecek
Çoklu bir yapıda inşa edilecek olan Symbol Kocaeli, bir çok mağaza ve restoranın bulunduğu AVM’nin yanı sıra, otel, hastane ve ilin ilk kongre merkezini tek çatı altında buluşturacak. Symbol Kocaeli’de; Medicalpark Grubu Medicalpark Kocaeli Hastanesi’yle, Ever Turizm Grubu Hilton Worldwide Hampton by Hilton markasıyla yer alacak.

Mimari konsepti, kiralaması ve işletmesi gayrimenkul geliştirme ve yatırımı alanında Türkiye’nin en başarılı kurumlarından Turkmall tarafından gerçekleştirilen Symbol Kocaeli’nin; mimari projelerini yine bir çok alışveriş merkezi ve kompleksin yaratıcısı olan Nova Sultani üstleniyor.

Dev kongre merkezinin işletmeciliği ise, bu alanda uzman uluslararası firmalarla yapılacak olan ‘çözüm ortaklığı ‘ şeklinde gerçekleştirilecek. Symbol Kocaeli projesinin kentin iş dünyasına, ticaretine, istihdamına, kültür – sanat ve turizm hayatına önemli katkılar sağlaması hedefleniyor.

Odeabank’ın 105 milyon USD finansman sağladığı projenin toplam maliyetinin ise 200 milyon USD’yi bulması bekleniyor. Symbol Kocaeli’nin 2015 yılının 2. çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

Proje finansmanında Odeabank farkı hissedilecek
Proje tanıtımı için düzenlenen basın toplantısına Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, Odeabank Genel Müdür Yardımcısı Erol Sakallıoğlu, Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan, Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, Medical Park Hastaneler Grubu Genel Müdürü Semih Dinç, Hilton Worldwide Türkiye Geliştirme Direktörü Pogda Demircan ve Ever Grup Genel Müdürü Mehmet Metin Gürler katıldı.

Toplantıda konuşan Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya “Symbol Kocaeli, bankacılığın her segmentinde olduğu gibi proje finansmanında da büyük adımlar atacağımızın, çıtamızı yükselttiğimizin bir kanıtı... Odeabank, sektörde 15 yıl sonra aldığı ticaret izni ve gösterdiği başarılı grafik ile yükselen Türk bankacılığına olan inancın göstergesi oldu” dedi.

Özkaya: “projemiz Kocaeli’nin modern portresini daha da zenginleştirecek”
Özkaya, özellikle Kocaeli ve çevresinde büyük istihdam yaratacak proje için ise şu ifadeleri kullandı “Marmara Bölgesi’nin can damarlarından Kocaeli’nin Symbol gibi modern bir projeye kavuşmasında önemli bir rol oynamaktan son derece mutluyuz. Bölgenin tek karma projesi, kapsadığı bir çok alan itibariyle Kocaeli’ye sosyo - ekonomik olarak büyük katkılar sağlayacak... Symbol Kocaeli’nin toplamda 2,600 kişilik istihdam hedefiyle bölgeyi şahlandıracağına inanıyoruz. 200 milyon USD yatırımla tamamlanacak olan projemiz Kocaeli’nin modern portresini daha da zenginleştirecek.” dedi.

Kavan: “Kocaeli’nin çehresini değiştirecek bir projeye imza atıyor olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz”
Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan ise proje ile ilgili şunları dile getirdi: “Türkiye milli hasılasının %18’ini tek başına üreten, nüfus yoğunluğu açısından Türkiye’nin 2.büyük ili olan Kocaeli’nde 40 yıldır inşaat sektöründe varlık gösteren Kavanlar İnşaat olarak; Kocaeli’nin çehresini değiştirecek bir projeye imza atıyor olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz.”

Eyüpoğlu: “Türkiye sanayisinin kalbi olan Kocaeli’nin kalkınma hamlesi içinde Symbol Kocaeli önemli bir yer tutacak”
Konu ile ilgili konuşan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu ise “İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük ticari potansiyele sahip şehrinin hemen yanı başında ve son derece büyük bir ekonomik potansiyeli olan Kocaeli; Symbol Koceli karma projesi ile önemli bir değere daha ev sahipliği yapacak. Türkiye sanayisinin kalbi olan Kocaeli’nin kalkınma hamlesi içinde Symbol Kocaeli önemli bir yer tutacak. Projenin yalnız Kocaeli’nin değil; Sakarya, Yalova, Düzce, Bolu gibi çevre illerin sosyal yaşamının daha da zenginleşmesinde büyük rol oynayacağına inanıyorum. Projenin mimari konsept, kiralama ve yönetimini üstlenen Turkmall olarak, Kavanlar İnşaat gibi son derece güçlü bir şirketle işbirliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Medical Park Grubu ve Hampton by Hilton markasıyla Ever Grup Symbol Kocaeli’ne büyük bir değer katacaktır. Odeabank’ın projeye duyduğu güven ise onurlanmamızı sağlamaktadır. ” şeklinde duygularını dile getirdi.