Yavuz Sultan Selim Bayram'a kadar ücretsiz olur mu?

Başbakan Binali Yıldırım, bugün açılışı gerçekleştirilecek Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçişlerin Kurban Bayramı'na kadar ücretsiz olma talebinin "sürdürülebilir olmadığını" belirterek: "Ancak Cumhurbaşkanımız sürprizler yapmayı sever. Biz de açılışta öğreneceğiz" dedi.

Yavuz Sultan Selim Bayram'a kadar ücretsiz olur mu?

Kuzey Marmara Otoyolu projesinin en önemli etabı olarak tanımlanan, İstanbul Boğazı'nın üçüncü köprüsü bugün hizmete açılacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ismini taşıyacak projenin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak

Davete katılacak uluslararası isimler
Diğer taraftan açılışa uluslararası bürokrasinin üst düzey katılımı bekleniyor. Davet edilen isimler arasında, Bahreyn Kralı Hamed bin Isa Al Halife'nin yanı sıra, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir Izzetbegoviç, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Gürcistan Başbakan Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili ve Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif de bulunuyor.

Köprü ücretsiz olur mu?
Osmangazi Köprüsü'nün açılışının Ramazan Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle bu süre içerisinde  ücretsiz olduğunu hatırlatan Başbakan Yardımcısı Binali Yıldırım, Kurban Bayramı'na kadar uzun bir süre bulunduğunu ve bu kadar uzun bir süre ücretsiz çalışmanın sürdürülebilir olmadığını belirtti. Yıldırım buna karşın Cumhurbaşkanı'nın sürpriz yapmayı sevdiğini belirterek:

"Cumhurbaşkanımız sürprizler yapmayı sever. O gün bir talimatları olursa birlikte değerlendiririz. Biz de Cumhurbaşkanımızdan öğrenmiş olacağız..." dedi.