Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve otoyolu bu bölgelerde konut fiyatlarını artırdı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu açılmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatlarını artırdı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve otoyolu bu bölgelerde konut fiyatlarını artırdı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu açılmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatlarını artırdı. Köprüye yakın olan yerlerde ise konut fiyatları düştü. 

Satılık konut fiyatlarının 2 kat arttığını, kiralık konutların ise tükendiğini belirten Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, “Müthiş bir talep patlaması yaşıyoruz. Fiyatları artmasına rağmen elimizde kiralık daire kalmadı ancak köprüye yakın yerlerin fiyatları maalesef düştü” dedi. 

Öne çıkan ilçeler

Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçeleri köprü ve otoyol sayesinde ön plana çıktı. 

Köprüden uzak yerler tercih ediliyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden uzak köy ve semtlerde kiralık konutlar fiyat artışına rağmen tükendi. Köprüye yakın olan yerlerde ise satış yapılamadığı öğrenildi. Vatandaşların doğal ve sessizliği nedeniyle bu köyleri tercih ettikleri, bu yüzden köprüye yakın yerleri tercih etmedikleri belirtildi. 

Satılık ve kiralık daire kalmadı 

Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, “Müthiş bir talep patlaması yaşıyoruz. Hafta içi olmasına rağmen dün bir hayli kalabalıktı. Öncelikle kiralık daire elimizde hiç kalmadı, fiyatları müthiş arttı. Kirası 3 bin lira olan yerlerde 5-6 bin lira oldu. Bölgede hemen hemen kiralık daire sıkıntısı yaşıyoruz. Satılık konut fiyatları arttı ve satılanlar da oluyor. Faizlerin düşmesi de alımları etkiledi. Fakat köprüye yakın yerlerin fiyatları maalesef düştü. Orada kiralık ve hiç kullanılmamış çok güzel villalarımız vardı ama veremiyoruz. Çünkü köprüye yakın olan siteler tamamen bitti. Ne satılık olarak ne de kiralık olarak kimse yüzüne bakmıyor. Çünkü vatandaşlar, ‘biz buraya doğal ve sessizlik için geliyoruz’ dediler. O yüzden köprüye yakın yerler değerini kaybetti” dedi.