Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ücretli geçişler başladı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullananlar gece 00:00 itibariyle ücretli geçiş yapmaya başladı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ücretli geçişler başladı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullananlar gece 00:00 itibariyle ücretli geçiş yapmaya başladı. O saatlerde gişelerden çıkan sürücüler, OGS ve HGS'de yaşanan sorun nedeniyle ücretli geçiş için sıraya girdi. 

Uzun kuyruklar oluştu

Açılışından sonra bir süre ücretsiz geçiş yapılabilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bu gece itibariyle ücretli geçişler başladu. Köprünün ücretli hale gelmesiyle birlikte HGS ve OGS sisteminde yaşanan sorun, otoban çıkışlarından araç kuyruğuna neden oldu. Bazı vatandaşlar duruma kornalara basarak tepki gösterdi. Yaklaşık 1 saat süren sorunun çözülmesinden sonra araç kuyrukları sona erdi. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ücretli geçişler başladı

Bir çok araçta HGS ve OGS olmasına rağmen ücretsiz geçiş esnasında kameraların açık olmaması ve ardından ücretli geçişle birlikte açılan kameraların araçlardaki sistemleri tanımaması nedeni ile çıkışlarda sorun yaşandı. Son dakikada çıkış gişesine giren bir kamyon sürücüsü, ücret istenmesi üzerine tepki gösterdi. Hızlı Geçiş Sistemi olduğunu belirten sürücü, yanında parası olmadığını belirterek gişe memuruna itiraz etti. Bunun üzerine açıklama yapan gişe memuru, kamyon şoförüne OGS ve HGS'de yaşanan sorunu anlatarak, kamyon sürücüsüne cezalı geçiş yaptırdı. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücreti ne kadar ? 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü küçük araçlar geçiş ücreti :10 TL 

Ağır vasıta geçiş ücreti : 30 TL