Yaz aylarında kiralık daireler artıyor!

Yaz aylarında kiralık daireler artıyor! İşte sebepleri

Yaz aylarında kiralık daireler artıyor!

Yaz aylarında kiralık daireler artıyor mu? Emlakwebtv.com ekibi meraklıları için yaz aylarında kiralık dairelerin artıp artmadığını araştırdı. Çoğunlukla üniversite öğrencilerinin yaşadığı lokasyonlarda, yaz aylarında kiralık daireler artıyor. Bunun dışında da yaz aylarında kiralık dairelerin artıyor olması, yazlıkların bulunduğu noktalarda gerçekleşiyor.

Yaz aylarında kiralık dairelerin artıyor olmasını etkileyen bir diğer sebep ise; yeni evlilerin artması. Yeni evli çiftler, kendilerine yaz aylarında kiralık daire arıyor ve bu da konut sahiplerinin ellerinde bulunan, yatırım amacı ile satın aldıkları daireleri kiraya vermesine sebep oluyor.

Kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen konutların birçoğu da neredeyse yaza doğru tamamlandığı için, yaz aylarında kiralık daireler artıyor. Yaz aylarında daireler artıyor ve bu gayrimenkul sektörünü etkilemeye devam ediyor. İnşaat firmaları yaz aylarında özel kampanyalar gerçekleştiriyor, projelerini yaz aylarında teslim ediyor ve yatırım amacı ile konut alan müşterilerine kira garantisi vererek, kiracı buluyorlar. Bunlar da haliyle yaz aylarında kiralık dairelerin artmasına sebep oluyor.

Yaz aylarında kiralık daire fiyatları lokasyona göre değişirken, ortalamanın biraz üstüne çıkabiliyor. Yaz aylarında kiralık daireler artıyor ve bu yazlık lokasyonlarda da görülebiliyor dedik. Şöyle ki; kısa tatillerini günlük daire kiralayarak yapmak isteyen tatilciler, yaz aylarında kiralık dairelere çokça talep gösteriyor. Sezonluk kiralanan bu evler hem daha uygun tatile hem de sektörün gelişmesine etki ediyor.

Siz de evlenecekseniz, öğrenciyseniz ve taşınmayı düşünüyorsanız yaz aylarında kiralık dairelere bakmanızı öneriyorum. Zira bu şekilde daha rahat bir şekilde ev kiralayabilirsiniz.