Yazlık ev satın alacaklara tüyolar

RE/MAX Türkiye, yazlık ev satın almak isteyenlere tüyolar verdi. Firmanın Pazarlama ve Operasyon Direktörü Gökhan Karahan, "Yazlık evin, gayrimenkul yatırımı olduğu bilinciyle hareket edilmeli..." dedi

Yazlık ev satın alacaklara tüyolar

Sezonun açılmasıyla birlikte yazlık ev alım-satım piyasasındaki hareketlilik de başladı. Gayrimenkul danışmanlık şirketi RE/MAX Türkiye Pazarlama ve Operasyon Direktörü Gökhan Karahan da, yazlık ev almak isteyenlere tüyolarda bulundu. 

Yazlık, bir gayrimenkul yatırımıdır
Açıklamasında halk içerisinde yaygın olan "Senede 15 gün bile kalmayacağım bir yere ..." ifadelerinin miadını doldurduğunu söyleyen Gökhan Karahan, yatırımcının yazlık ev alırken "gayrimenkul yatırımı" yaptığının bilincinde olması gerektiğini söyledi.

Üç büyük şehirden ulaşımın kolay olduğu yerler
Üç büyük mega kentin kolaylıkla ulaşabileceği alanlardan yapılacak alımların değer kazanma potansiyelinini yüksek olduğu üzerinde de duran Karahan:

"İstanbul için Sapanca Gölü çevresi ve Saros Körfezi hemen akla gelen iki bölge... Otomobille iki saate yakın sürelerde ulaşılabilecek farklı coğrafi ve iklim özelliklerine sahip bu iki bölge, İstanbulluların tatil için çok da uzaklara bakmaya ihtiyacı olmadığının birer kanıtı. " şeklinde konuştu.

İzmir ve çevresi: Alaçatı ve Hacı Memiş
Karahan, İzmir ve bölgesinde, yüksek değerlere sahip Alaçatı ve son iki yıl içerisinde büyük bir mesafe kateden Hacı Memiş mahallesinin önem kazandığını belirterek: "Alaçatı Port projesinin de henüz planlanan kapsamının küçük bir bölümünün bittiğini ve süreç devam ettikçe Alaçatı bölgesinin aktif yerleşim alanının daha da genişleyeceğini de aklınızın bir kenarında tutun. Görece daha bakir ve daha uygun bütçeli bir yazlık ve yatırım imkanı arayanlar; Foça, Urla, Mordoğan, Karaburun, Gümüldür bölgesinde şanslarını deneyebilirler." ifadelerini kullandı

Karahan, ayrıca "Emeklilik hayalini gerçekleştirmek üzere Ege’ye yerleşmeyi isteyenler için Muğla, Aydın ve Balıkesir’de iyi bir seçenek olabilir. Antalya ve Muğla’da Kemer, Kaş, Göcek, Bodrum, Marmaris ve Fethiye bölgeleri tercih edilirken, Aydın’da Kuşadası ve Didim bölgeleri çok rağbet görüyor." dedi.