YDA Group'a 6 ödül!

Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nde YDA Group altı kategoride birden ödül almaya hak kazandı

YDA Group'a 6 ödül!

Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nde YDA Group altı kategoride birden ödül almaya hak kazandı.  YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan başarılarıyla ilgili şu açıklamada bulundu:

Sermaye piyasalarındaki 200 Milyonluk liralık başarılı tahvil ihracımızda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) ilk kez bir reel sektör ihracına katılarak ihracın yüzde 20'sini tek başına alması sadece bizim için değil, ülkemize duyulan güvenin göstergesi olması açısından da büyük önem taşıyor. Bu gece ödül alan hem tahvil ihracımız, hem de Dalaman Havalimanı ve Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Projemiz kendi alanlarında ilkleri barındıran projeler. Tahvil ihracımızla EBRD’nin ilk kez Türk lirasına yatırım yapması, Dalaman Havalimanı yine  EBRD’nin Finanse Ettiği İlk Bölgesel Havalimanı ve K Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi Projesi olan Kayseri Şehir Hastanesi; şehir hastaneleri arasında finansmanında anlaşma sağlanan ilk proje. İlkleri barındıran projelerimizin ödüllendirilmesi grubumuz adına gurur verici.

Ödüller

Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nde YDA Group altı kategoride birden ödül almaya hak kazanarak  gecenin yıldızı oldu. 200 Milyon liralık tahvil ihracı ile “Yılın Yerel Tahvil Bono İhracı” birincilik ödülünü alan YDA ;  Dalaman Havalimanı Projesi  ile “Yılın Ulaşım Finansmanı Anlaşması” birincilik ödülü ve  “Yılın Sendikasyon Kredisi” ikincilik ödülünü,   Kayseri Entegre  Sağlık Kampüsü Projesi ile de “Yılın Proje Finansmanı” ,”Yılın Sendikasyon Kredisi Anlaşması”, ve “Yılın Yapılandırılmış Finansmanı Anlaşması” kategorilerinde üçüncülük ödüllerini aldı.

Firma Bilgisi: Yda Group