Yeditepeli İstanbul’a “Yenitepe” geliyor

Nuhoğlu – Gülsa, kentsel dönüşümünle İstanbul’un modern yüzü olacak Fikirtepe’deki projesi Yenitepe Kadıköy’de talep toplamaya başladı. Kısa süre sonra satışa çıkacak projede metrekare fiyatı 5 bin 450 liradan başlıyor

Yeditepeli İstanbul’a “Yenitepe” geliyor

5 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

Kentsel yenileme ve dönüşüm projelerinin sembol bölgelerinden Kadıköy Fikirtepe’de birbiri ardına projeler görücüye çıkmaya başladı. 20 yılı aşkın süredir gayrimenkul sektöründe özel projelere imza atan Nuhoğlu İnşaat ve Gülsa İnşaat, İstanbul’un merkezi Kadıköy Fikirtepe’deki “Yenitepe Kadıköy” projesinde tecrübelerini bir araya getirdi. Ön talep toplanmaya başlayan Yenitepe Kadıköy projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirildi. 5 kat baza ve 21 katlı 4 adet bloktan oluşacak projenin 24 ay da tamamlanması hedefleniyor.  Nuhoğlu İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Metrekaresi 5 bin 450 TL’den başlayan fiyatlarla talep toplamaya başlanan “Yenitepe Kadıköy” projesi kapsamında bin 100 konut inşa edilecek. Yenitepe Kadıköy’de A+ kalitesindeki konutlar B, B+ fiyatlarla sunulacak. Farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde dizayn edilen Yenitepe Kadıköy projesinde büyüklükleri 67 - 250 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri yer alıyor” dedi.

Fikirtepe gözde bir semt olacak

Kentsel dönüşümün İstanbul başta olmak üzere Türkiye için önemli olduğuna dikkat çeken Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde halkımızın güvenli konutlarda yaşayabilmesi Nuhoğlu İnşaat olarak bizim en temel önceliklerimizden bir tanesi. Bu proje ile bölgenin bugünkü çehresi, yeni, modern şehircilik kapsamında değişecek. Fikirtepe, İstanbul’un en gözde semti olacak. Hatta planlı gelişimi, yeni caddeleri, park alanlarıyla marka şehir olma yolunda ilerleyen İstanbul’un dünyaya açılan yüzü olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni modern bir semt doğacak

Yenitepe Kadıköy’e projesinde talep toplamaya başladıklarını anlatan Ali Nuhoğlu, projeye olan ilginin büyük olduğunu, kısa süre sonra satışlara başlayacaklarını vurguladı. 5 yıl içinde 1.5 milyon metrekare alanda 40-50 bin konutun yer alacağı Fikirtepe’nin İstanbul’un merkezinde modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek semt olacağına işaret eden Ali Nuhoğlu, “İstanbul’un en önemli caddelerinin ışığını  tek bir semte toplayacağız. Bölgenin Bağdat Caddesi gibi insanların sokağı soluduğu, eğlence merkezleri olan bir yere dönüşmesini hayal ediyoruz. Fikirtepe adı güzel, algısı çok da olumlu olmayan bir muhit. Adına yaraşır bir şekilde kentsel dönüşüm yaşanacağına inancımız tam” dedi.

Fikirtepe bütün olarak dönüşmeli

Fikirtepe kentsel dönüşüm sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eş güdümlü çalıştığını hatırlatan Nuhoğlu, Öncelikli olarak arsa sahipleriyle ada bazında yüzde 100 anlaşmaya varan firmaların projelerinin ruhsatlandırılma aşamasında olduğu bilgisini verdi. Nuhoğlu, 60 yapı adasından oluşan Fikirtepe’de kısa süre içinde 15-20 ada da inşaat çalışmalarının başlayacağı bir döneme girileceğini ifade etti.  6306 sayılı Afet Riski Alanların Dönüşümü Yasası uyarınca Fikirtepe’de 2/3 kuralının kamu tarafından işletilerek, anlaşma sağlanamayan arsaların acil kamulaştırılmasıyla Fikirtepe kentsel dönüşüm sürecinin hızlandırlması gerektiğinin altını çizen Ali Nuhoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Hollandalı bir firmaya hazırlattığı Fikirtepe Master Planı çerçevesinde bölgenin dönüşümünün gerçekleşmesinin de modern bir semtin ortaya çıkmasında önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.