YEM'e yeni Genel Müdür Burçak Pak Yılmaz

Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) Genel Müdürlüğü’ne Burçak Pak Yılmaz atandı

YEM'e yeni Genel Müdür Burçak Pak Yılmaz

Mimarlık ve yapı alanında bilgi merkezi olarak 46 yıldır hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) Genel Müdürlüğü’ne Burçak Pak Yılmaz atandı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde lisans, Koç Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan ve 20 yıllık iş deneyimine sahip olan Burçak Pak Yılmaz, daha önce Hürriyet Internet Group, Bizz-e Bilişim Ltd., ANS Productions , Tüm Cevaplar Reklam Ajansı, MBS Bilişim gibi firmalarda çeşitli pozisyonlarda görev yaptı.

1994’te Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve yüksek lisans öğrenimini Koç Üniversitesi’nde MBA ile tamamlayan Burçak Pak Yılmaz, iş hayatına 1994’te MBS Bilişim firmasında pazarlama ve müşteri destek biriminde başladı. 1998’de Pazarlama ve Müşteri Destek Müdürlüğü’ne atanan Yılmaz, 1998-2000 yılları arasında Tüm Cevaplar Reklam Ajansı’nın Yönetici Ortağı olarak müşteri ilişkileri, satın alma, medya planlama ve finans süreçlerini yönetti. İş yaşamına ANS Productions şirketinde ve ardında Yeni Renkler Televizyon Yayıncılık Şirketi’nde Satış ve Pazarlama Direktörlüğü pozisyonlarında devam eden Yılmaz, 2003 ve 2004 yıllarında Bizz-e Bilişim Ltd. şirketinde İş Geliştirme Direktörlüğü’ne getirildi. Yenibiriş İK A.Ş’de Pazarlama, İş ve Ürün Geliştirme Direktörü olarak 2004’te görev alan Yılmaz aynı şirkette Ürün Geliştirme Koordinatörlüğü görevine ve son olarak da Yenibiriş İK A.Ş’nin Genel Koordinatörlüğü’ne getirilmişti.

Örgütsel verimlilik, ürün geliştirme, pazarlama, satış ve finans süreçlerinin tasarlanması konusunda 20 yıllık deneyime sahip olan Yılmaz, profesyonel iş yaşamına Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü olarak devam edecek.

1971’de doğan ve evli olan Burçak Pak Yılmaz, iyi derecede İngilizce biliyor.

Yapı-Endüstri Merkezi “Yapı Dünyasının 46 yıldır Bilgi Merkezi”
1968 yılında kurulan Yapı-Endüstri Merkezi, 46 yıldır yapı dünyasına bilgi merkezi olarak hizmet vermektedir. YEM sektördeki üreticilerle, bu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyanları bir araya getiren platformlar oluşturmakta, sektöre özel hizmetler üretmektedir. Bilgi hizmetleri ve araştırmalarla sektörü aydınlatan YEMAR, mimarlık, tasarım, teknik, kültür-sanat yayınları ile YEM Yayın, yerli yabancı geniş yelpazede sektöre yönelik yayınların satışa sunulduğu YEM Kitabevi,, yıl boyunca B2B iş platformu sunan, mimarlık kültürüne ilişkin içeriklerle mesleki gelişim sağlayan toplantılar, yarışmalar ve atölyeler ile YEM Etkinlik, yapı dünyasının bilgi portali yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, ülkemizin en kapsamlı yapı ürün kataloğu Yapı Kataloğu, mimarlık kültürü dergisi YAPI, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ve sektörün ihtiyacına yönelik oluşturulan diğer pek çok ürün ve hizmetle Yapı-Endüstri Merkezi yapı dünyasının temel taşlarını oluşturmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.yem.net