Yeni Esenler'de yeni fırsatlar

Esenler Emlak Konutları projesinin finansmanında kullanılacak 970 konutun satışı, tüm hızıyla devam ediyor

Yeni Esenler'de yeni fırsatlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Ekim 2012 tarihinde başlatılan Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerinin daireleri dışında, projenin finansmanında kullanılacak 970 konutun satışı tüm hızıyla devam ediyor. Konut almak isteyen vatandaşlar, Havaalanı Mahallesi'ndeki Satış Ofisi'ne yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşların ilgisine Emlak Konut ve Esenler Belediyesi'nden satış şartları ile ilgili bir kolaylık geldi.

Esenler Emlak Konutları'nda ödeme koşulları yenilendi
Yenilenen ödeme şartları, alıcısına daha da kolaylık sağlıyor. Buna göre Esenler Emlak Konutları'ndan ev almak isteyen vatandaşlar, 3 fırsattan faydalanabilecek. Birincisi satış bedelinin tamamını, banka kredisi veya peşin ödemesi halinde yüzde 5 indirimden yararlanabilecek. İkincisi, satış bedelinin yüzde 10'u peşin, yüzde 10'unu konut tesliminde, yüzde 10'nunu da konut tesliminden 1 yıl sonra ara ödeme yapılabiliyor. Kalan borç ise, taksitlerin satış tarihinden başlaması kaydıyla 120 ay vade ile ödenebilecek. Bu uygulamada taksit ödemelerine her 6 ayda bir TÜFE'ye endeksli olarak güncelleme yapılacak. Son olarak ise satış bedelinin yüzde 30'unu peşin ödeyerek, 120 ay vadeden faydalanabilecek. Taksit ödemeleri ise, konut tesliminden itibaren başlayacak. Bu uygulamada da taksitler, her 6 ayda bir TÜFE'ye bağlı olarak fiyatlar güncellenecek.

Esenler Havaalanı Mahallesi Satış Ofisi

281 bin TL'den başlayan fiyatlarla
1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde inşa edilecek konutların satış fiyatları 281 bin liradan başlıyor. Günde ortalama 15-20 konut satıldığı projenin, 18 ayda bitirilmesi hedefleniyor. Konutların satış şartları ile ilgili olarak proje alanında bulunan Emlak Konut Satış Ofisi 'nden bilgi alınabiliyor. Proje alanındaki hak sahibi vatandaşlar ise kendi konutları ile ilgili bilgileri, Esenler Belediyesi içinde bulunan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nden elde edebiliyor.