Yeni evlenen çiftlerin tercihi MASKO

Farklı bütçelere uygun mobilya çeşitleriyle MASKO, 2012 yılında evlilik alışverişi yapanların durağı oldu

Yeni evlenen çiftlerin tercihi MASKO

24 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Aksesuar, ev tekstili, beyaz eşya ve mobilya seçenekleri ile her bütçeye uygun alternatifler oluşturan MASKO, 2012 yazında da yeni evlenen çiftlerin tercihi oldu.
2012 yaz sezonunda artan düğünlerle birlikte MASKO’daki mobilya satışında toplamda bir canlanma olduğunu anlatan MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karcı, “MASKO, 483 bin metrekarelik kapalı alanıyla, “Dünyanın En Büyük Mobilya Kenti”. Mobilya satışının bu kadar geniş alanda yapıldığı ve tüketicinin dekorasyon anlamında her şeyi bir arada bulabileceği tek yer olma özelliğini taşıyan kent içinde yaklaşık olarak 160 imalatçı grubun 550 firma satış mağazası mevcut. Her daim tüketiciden yoğun ilgi gören MASKO, bu dönem de evlenenlerin ilk durağı oldu.  Genel olarak iç pazardaki daralma, toplam satışlara yansımış olsa da ihracat ile sektörün canlı kaldığını söylemek mümkün. Geçen yıla göre ilk dönemi daha durağan olan evlilik sezonunun Eylül ayı itibariyle hareketlenmesini bekliyoruz” dedi. 

Gençlerin tercihi domiklasik mobilyalar
Tüketim tercihleri konusunda da bir değerlendirme yapan Karcı; “Bu sezon gençler, daha çok dömiklasik ve modern mobilyaları tercih etti. Genel eğilim tüm dekorasyonu MASKO’dan çözme yönündeydi. İç mimarlarımızla, gençlere arzu ettikleri ev dekorasyonunu paket çözüm olarak sunan mağazalarımız oldu. Güvenli mobilya alışveriş noktası MASKO’ya tüketicilerimizin gösterdiği ilgiye teşekkür ediyoruz” dedi.