Yeni Fikirtepe’ye 731 konutluk proje

Yeni Fikirtepe’de hayata geçirilen Brooklyn Park projesi görücüye çıktı. Projede avantajlı fiyatlar 10 Haziran’a kadar devam edecek

Yeni Fikirtepe’ye 731 konutluk proje

21 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Selimoğlu Group ve Pana Yapı ortaklığıyla Yeni Fikirtepe’de hayata geçirilen Brooklyn Park’ın tanıtımı yapıldı. İstanbul’un kentsel dönüşümünde pilot bölge olarak belirlenen Yeni Fikirtepe’de konumlanan Brooklyn Park, bölgenin en hareketli noktasında yükseliyor.

E5 ve TEM otoyollarına, Boğaziçi ile FSM köprülerine, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Marmaray ve 2015 yılında açılacak Avrasya Oto Tüneli’ne çok yakın bir noktada yer alan Yeni Fikirtepe, ulaşım açısından büyük avantaja sahip. Buna ek olarak Çevre ve Şehircilik bakanlığının yaptırdığı şehir planında dairesel tramvay hattı ve füniküler hattı dikkat çekiyor. Yeni Fikirtepe'nin yüksek noktaları ile Metro hattı arasında planlanan bu hatta alternatif olarak yeşil koridorlar ve İspanyol merdivenleri ile de E5 Otoyolu’na inilebilecek.

150 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirilen Brooklyn Park projesi 731 konut ve 13 ticari üniteden yer alıyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri sunuluyor.  10 Haziran’a kadar sürecek avantajlı lansman fiyatları kapsamında projede fiyatlar 1+1 daireler için 379 bin TL’den başlıyor. 2+1 daireler 556 bin TL’den, 3+1 daireler ise 786 bin TL’den başlıyor.

Yeni Fikirtepe’nin dönüşümünde öncü bir rol üstlendiklerini belirten Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu: “Kentin merkezinde geliştirilecek kentsel dönüşüm projelerinin hepsi çok önemli. Bu çalışmalar içinde Yeni Fikirtepe’de yapılan her iyi iş, tüm kentsel dönüşüm projelerine olan bakış açısını değiştirecek. Buradaki planlama yaşayan şehir kavramı üzerinde yapıldı. Yaşayan şehirde proje çevresi ile bütünleşiyor. Binalar ve projelerde cadde ilişkisini avlularla tamamlarken güvenliği de üst seviyede tutuluyor. Yeni Fikirtepe'nin çevresinde ise Bağdat Caddesi, Sahil yolu, Kadıköy, Fenerbahçe Burnu, Kalamış Marina, Moda, Acıbadem gibi şehrin en önemli yaşayan merkezleri bulunmaktadır. Brooklyn Park projemizle Yeni Fikirtepe'nin oluşumunda öncü olmayı amaçladık. Projelendirmesiyle ve tüm süreciyle öne çıkan, sembol bir proje oluşturduk. Pana Yapı ortaklığıyla çalışmalarına hızla devam ettiğimiz Brooklyn Park projemizle birlikte bölgede 2 projeye daha imzamızı atacağız.” dedi.