Yeni KDV ile küçük dairelere talep artacak

Mimar Mehpare Evrenol’a göre, yeni KDV düzenlemesi ile önümüzdeki dönemlerde küçük metrekareli konutlara talep artacak

Yeni KDV ile küçük dairelere talep artacak


Mimarlar Workshop kurucusu Mimar Mehpare Evrenol; “Son dönemlerde özellikle çok büyük metrekareli daireler yerine, stüdyo ve 1 +1 bir dairelere olan ilgi hem oturma, hem de yatırım amaçlı olarak giderek artıyor” dedi.
Yeni KDV düzenlemesi ile daire fiyatlarında yaşanan artışın, tüketiciye eskiye oranla ek bir maliyet getireceğinin ve bu yüzden daha ulaşılabilir fiyatlı olan küçük dairelere olan talebin artacağının altını çizen Evrenol, “Daha çok yalnız yaşayan çalışanlar ve yeni evli çiftler tarafından tercih edilen küçük metrekareli daireler son KDV düzenlemesi ile de yatırımcıların hedefi olmaya devam edecek” dedi.

Mehpare Evrenol İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümünden 1977'de mezun oldu. 1982'ye kadar aynı kurumda, şehircilik kürsüsünde asistan olarak görev yaptı. Prof. Mehmet Çubuk ile doktora çalışması yürüttü ve birlikte "Güzel Sanatlar Üniversitesi Modeli" isimli çalışmayı yayımladılar. 1982-1990 yılları arasında Mimarlar A.Ş. 'de projeci olarak çalıştı. Evrenol 1990 yıllında Alp Evrenol ile birlikte kurduğu Workshop Mimarlar Ltd. Şti.’nde mimari ve iç mimari projelerin tasarımcısı ve yürütücüsü olarak çalışmaktadır.

Mimarlar Workshop hakkında detaylı bilgi için adres http://www.mimarlar-workshop.com/tr/