“Yeni Tüketici Korunması Kanunu sektörü etkileyecek”

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu yürürlüğe girecek yeni Tüketici Korunması Kanunu’nun gayrimenkul sektörüne köklü değişiklikler getireceğini söyledi

“Yeni Tüketici Korunması Kanunu sektörü etkileyecek”

06 Şubat 2014 / emlakwebtv.
Gayrimenkul sektörünü önemli oranda etkileyecek olan tüketicinin korunması konusundaki kanun ile ilgili konuşan ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu; “Sektöre olan güven arttıkça, başarılı çalışmaların sürekli hale geleceğine inanıyoruz. Yeni tüketici kanunuyla, konut alıcısının daha fazla güvence altında olacağını ve mağduriyetlerinin ortadan kalkacağını düşünüyorum. Maketteki konutun sigortası yapılıp teminat verilmesi ve markalı konut üreticilerinin de bu konudaki hassasiyeti sayesinde maketten satışta tüketici mağduriyeti de sona erecektir. ERA Türkiye olarak bizim sektöre getirmek istediğimiz güven olgusunu destekleyen sözleşmelerdeki cayma hakkı maddesi yeni yasa tasarısında da gündeme alınmış durumda. Türkiye pazarına girdiğimizden beri uyguladığımız tek yetki sözleşmesi ile gayrimenkullerini satmaktan vazgeçen kişilere cayma hakkı tanıyoruz. Böylelikle mevcut uygulamada şikayetlere neden olan ve tehdit unsuru sayılan sorun ortadan kaldırılmış oluyor” açıklamasında bulundu.

Ekşioğlu: “güvenli bir alışveriş fırsatı sunuyoruz”
ERA Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu yüksek KDV oranlarına da değinerek “Kayıt dışı hizmeti engellemek için ERA Türkiye olarak KDV oranını hizmet bedelimizin içine ekliyoruz. Böylece gayrimenkul yatırımlarını değerlendirmek isteyenlere güvenli bir alışveriş fırsatı sunmuş oluyoruz” şeklinde konuştu.