Yeni yaşam merkezi: Akasya Acıbadem

Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Akasya Acıbadem AVM, dünyaca ünlü markaların Türk perakende sektörüne girişinde aracı rolü oynuyor

Yeni yaşam merkezi: Akasya Acıbadem

Akkök Şirketler Grubu, Sinpaş GYO, Yıldız Holding ve Doğu Batı Grubu'nun ortaklığıyla kurulan SAF GYO tarafından Anadolu Yakası'nda hayata geçirilen Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi'nin ilk 9 ayı düzenlenen basın toplantısıyla anlatıldı. Saf GYO A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral'ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında, gelecek döneme ilişkin hedefler de paylaşıldı.

Dünya markalarının tercihi: Akasya Acıbadem
Zeynep A. Oral, Akasya Acıbadem'in semtte fark ayrattığı ve çok sayıda uluslararası markanın Türkiye perakende sektörüne girişinde anahtar rol oynadığını belirterek: 'Mimari özellikleri, lokasyonu, sirkülasyonuyla böyle bir projeyi hayata geçireceğimizi duyurduğumuz ilk andan itibaren, kısa sürede yerli ve yabancı firmaların dikkatini çektik, çok önemli uluslararası markaların Türkiye'ye giriş kapısı olarak önemli bir fark daha yarattık.' şeklinde konuştu.

Dev markalar
Türkiye'de perakende dünyasına ilk kez Akasya Acıbadem'le giren önemli markalar arasında; Fransa'nın ünlü cafe & şarküteri zinciri Fauchon, dünyanın ilk büyük oyuncak mağazası Hamley's, Pink koleksiyonunun da içinde yer aldığı Türkiye'deki ilk full line mağazasıyla Victoria's Secret, dünyaca ünlü İtalyan ayakkabı, çanta ve aksesuar markası Hogan, genç ve sofistike giyimin dünyadaki öncülerinden IRO, yıldızların vazgeçilmez giyim markası VINCE, İngiliz erkek giyiminin genç klasiklerinden Hackett, Türkiye'deki en büyük mağazası ile Michael Kors ve Anadolu yakasındaki ilk mağazaları ile Apple Store, Tod's, Marc by Marc Jacobs, Weekend by Max Mara, Porsche Design ve Tory Burch yine Anadolu yakasındaki en büyük mağazası ile Burberry bulunuyor.  

Ödüllü Yeni Nesil Yaşam Kompleksi ve Konut Projesi
600 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen "Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi" ve "Akasya Acıbadem Konut Projesi", 182 dönüm arazi üzerinde yer alıyor. Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın projesi olarak sektöre farklı bir soluk getiren ve kendi kategorisinde tek olarak öne çıkan proje, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ve mimari ödüllerinden 'The European Property Awards"da, "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde 5 yıldız alarak 2012 yılında "Avrupa'nın En Başarılı Projesi" seçildi.

Proje, 2013 yılında dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM'da, finale kalan tüm projelerin yer aldığı, 150 bin kişinin oy kullandığı "People's Choice Awards" kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi.Akasya aynı zamanda dünyanın en prestijli alışveriş merkezi ödüllerinden sayılan ICSC (International Council of Shopping Centers) yarışmasında da, kendi kategorisinde tüm dünyadaki alışveriş merkezleri arasından ilk 4'e kalarak finalist oldu.

Proje Bilgisi: Akasya Acıbadem