Yeni Yıl konut fiyatları nasıl olacak?

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, Yeni Yıl konut fiyatlarında yüzde 10 zam olacağını açıkladı

Yeni Yıl konut fiyatları nasıl olacak?

Yeni Yıl konut fiyatları oldukça merak ediliyor. Gerek yatırım amacıyla gerekse oturum amacıyla ev sahibi olmak isteyenleri bu haberimiz oldukça fazla ilgilendiriyor. 

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, Yeni Yıl konut fiyatları ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Yeni yılla beraber konut fiyatlarında yüzde 10 zammın beklendiğini açıklayan İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "Faiz oranlarının biraz daha aşağı düşebileceğini hesap ederek hareket ediyor insanlar. Seçimlerin ardından yeni hükümetin kurulmasından sonra istikrar sağlanırsa, dövizin ateşi düşer, faiz aşağıya iner. Bu ne demektir; bugün 250 liraya aldığınız evi faizler aşağıya düştüğünde talep olacağı için yüzde 10 fazla rakama almak zorunda kalabilirsiniz" dedi.

Güleroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
Bugün faiz oranları yüzde 1.10-1.15 bandında geziyor. Yüzde 1.10’dan alıp yarın faizler aşağıya düştüğünde yeniden yapılandırıp kredi ödemenizi daha da düşürebilirsiniz. Ancak bugün 250 bin liraya aldığınız bir gayrimenkulü 6 ay sonra o paraya alamazsınız.