Yenibosna-Cevizlibağ hattında fiyatlar yükseliyor

Cevizlibağ-Yenibosna hattında hayata geçirilen yeni ofis projelerinde metrekare fiyatları 10 bin 800 TL'den başlıyor. Konut fiyatlarında ise minimum düzey 3.250 TL düzeyinde...

Yenibosna-Cevizlibağ hattında fiyatlar yükseliyor

EVA Gayrimenkul tarafından yapılan araştırma ile Cevizlibağ-Yenibosna hattı gayrimenkul pazarının nabzını tuttu. Araştırmaya göre bölgede yeni ofis projelerindeki metrekare fiyatları 10.800 TL ile 14.400 TL arasında değişiklik gösteriyor. Konut metrekare fiyatları ise 3.250 TL'den başlıyor ve 22.700 TL'ye kadar yükselebiliyor. 

Yenibosna-Cevizlibağ hattında gayrimenkul piyasası fiyat aralığı

Yapılan araştırmayla ilgili bilgi aktara EVA Gayrimenkul Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, geçmiş dönemlerde tekstil ve deri gibi sektörlerin yoğunlaştığı bu bölgede kimlik değişiminin yaşandığını vurgulayarak:

"Sahilden başlayan bu gelişme  kuzeye doğru etkisini artırıyor. Orta vadede bölge yeni bir yüze kavuşacak. Bölgede konumlu konutlar değerleri yavaş ivmeli, ancak doğrusal bir şekilde artmaya devam edecek..." ifadelerini kullandı. 

EVA Gayrimenkul araştırma sonuçları
EVA Gayrimenkul tarafından yapılan araştırmada şu bilgilere yer verildi:

 

Yenibosna-Cevizlibağ hattında fiyatlar yükseliyor

 

- Bölge ağırlıklı olarak hizmet sektörüne hitap ediyor. Bu sektördeki gelişmeye paralel olarak bölgede nitelikli konut ihtiyacı da giderek yükseliyor. 
- Basın Ekspres aksı otel ve ofis projelerinin yoğunlaştığı bölge olarak dikkat çekiyor.
- Markalı konut projelerinde metrekare fiyatları 1.655 TL'den başlıyor ve 13.100 TL'ye kadar yükselebiliyor. Diğer taraftan inşaatı ve satışı devam eden konut projelerindeki birim fiyatlar 3.250 TL ile 22.700 TL gibi geniş bir aralıkta devam ediyor. 
- Nitelikli ofis projeleri ağırlıklı olarak Bakırköy ve Bahçeliveler'de satılıyor. Bu bölgede birim satış değerleri 5.500 TL ile 12.700 TL arasında sürüyor. İnşaatı sürmekte olan ofis projelerindeki birim fiyatlar ise 10.800 TL'den başlıyor ve 14.400 TL'ye kadar yükselebiliyor.
- Bölge daha çok merkezi iş alanı olarak gelişimini sürdürüyor. Gelecek dönemlerde de home office ve ofislerin yaygınlık kazanması bekleniyor. 
- Konut projelerinde ise küçük alanlı daireler büyük talep görüyor. Bölgenin çalışanları çoğunlukla bekar, orta ve orta üst gelir grubuna sahip kişiler tarafından tercih ediliyor.