Yenigün’ün İstanbul’daki ilk projesi görücüye çıktı

Yenigün İnşaat’ın İstanbul’daki ilk ilk gayrimenkul geliştirme projesi olan The House Residence satışa çıktı. Şişli Bomonti’de hayata geçirilen projede fiyatlar 200 bin dolardan başlıyor

Yenigün’ün İstanbul’daki ilk projesi görücüye çıktı

14 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Uluslararası platformda en iyi 250 müteahhit firma arasında yer alan Yenigün, The House Residence Bomonti projesini görücüye çıkardı. The House Residence Bomonti’nin sadece 155 dairesi olacak. Alt kat komşusu The House Hotel olan residansta metrekare fiyatı 4 bin 500, daire fiyatları 200 bin dolardan başlayacak.

The House Residence Bomonti, birçok yönüyle ilkleri de bünyesinde barındırıyor. 11 ülkede faaliyet gösteren Ankaralı Yenigün’ün İstanbul’daki ilk gayrimenkul geliştirme projesi.  The House Hotel grubu ilk residans işletme markasını bu projede konumlandıracak. Bu aynı zamanda Bomonti’nin de ilk markalı işletme projesi olacak. The House Residence Bomonti, The House Hotel, The Residence Lounge, The Dining Room, The Cafe, The Club Fitness, The Club Office, The Garden Terrace, The Services’i aynı binada, aynı çatı altında bir araya getirecek.  

Projede işletme markasında The House Hotel ile The House Residence markası kişiye özel hizmetler ile öne çıkıyor. The House Hotel’in kalite anlayışı ve tecrübesiyle, The House Residence’ta özel resepsiyon, kişiye özel asistan hizmeti, concierge, housekeeping, vale hizmeti, teknik destek ile 7/24 hizmet sunulacak.

Önce Ortaköy’de, Nişantaşı’nda sonra Galatasaray ve Karaköy’de kurulduğu her semtle kaynaşan, gittiği her yere mutluluğu da taşıyan The House Hotel, projenin ilk 3 katında 51 odasıyla yer alarak The House Residence sakinlerinin misafirlerini ağırlarken bölgenin ilk dizayn oteli olacak.

The House Residence Bomonti’de FYP Proje Geliştirme’nin planladığı konsept ve iç dizayn, İngiltere Conran + Partners ve Hyland Edgar Driver işbirliği ile İngiliz tasarım anlayışını Bomonti’ye taşıdı. The House Residence 2 farklı tasarım alternatifi ile özel olarak tasarlanmış apart dairelere taşınmaya hazır hale getiriyor. Bir otele gelir gibi, bavulunuzu alıp gelebilecek ve hemen yaşamaya başlayabileceksiniz.

Teslimat Mayıs 2016’da

Mayıs 2016’da sahiplerine teslim edilecek projede dairelerin metrekaresi 4.500 dolardan satışıa sunulacak. En düşük maliyetli dairenin fiyatı ise 200 bin dolar. Yenigün İnşaat, kendi bünyesinde peşinata bağlı olarak vade farksız taksit imkanı sunuyor. Bunun yanında Odea Bank da bu projeye özel faiz oranlarıyla kredi kullandıracak. 95 milyon dolar yatırım değerine sahip projede 1+0           daireler 41 – 45 m2 aralığında, 1+1 daireler 85 – 95 metrekare, 2+1 daireler ise 108 – 199 metrekare aralığında.

Sırada 3 proje var

Şehrin merkezinde projeler üretmeye devam edeceklerini Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Başkanı Mithat Yenigün, 3 yeni projeye daha başlamaya hazırlandıklarını açıkladı. İstanbul projeleriniden birinin Kazlıçeşmede olduğunu belirten Yenigün, “Kazlıçeşme projemizin proje geliştirme çalışmaları devam ediyor. Onun yaklaşık 1 yılı daha var. Onun dışındaki 2 projemiz de yine İstanbul’un merkezi lokasyonunda yer alıyor” diye konuştu.