Yenikapı miting ve gösteri alanı 23 Mart’ta açılıyor

Yenikapı’da toplam 673 bin metrekarelik alan üzerine yapılan 1 milyon kişilik miting ve gösteri alanı 23 Mart’ta açılıyor

Yenikapı miting ve gösteri alanı 23 Mart’ta açılıyor

18 Mart 2014 / Emlakwebtv
Yenikapı'da denizin doldurulmasıyla elde edilen yeni gösteri, festival, konser ve miting alanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 23 Mart'ta yapacağı mitingle birlikte açılacak. Toplam 673 bin metrekarelik alanın 378 bin metrekaresi yeşil alan olarak düzenlendi. Alana 5 bin adet büyük ağa dikildi. 31 milyon lira yatırımla oluşturulan ve 1 milyon kişilik mitin ve konser alanında 2 bin 200 araç, 760 otobüs kapasiteli açık otoparkın yanı sıra, sahne, sağlık idari ve güvenlik birimleri, kafe, büfe, restoran, sergi alanları, çocuk oyun alanları, akrobatik bisiklet ve kaykay, ahşap iskeleler, engelli locaları da yer alacak.

İstanbul'un tarihi yarımadasının haritasını değiştiren alana İstanbullular denizden, karadan ve raylı sistemle ulaşabilecek ve aynı yolla da alanı kısa sürede boşaltabilecek. Şehir parkının altında 2.5 milyon nüfusun atık suyunun arıtılacağı ileri biyolojik arıtma tesisi kurulacak.