Yenimahalle'de de anlaşmazlık var

Ankara-Yenimahalle'de yürütülen dönüşüm bölgesinde yer alan bir gecekondu, sahibi Sait Kaplan'ın müteahhit firma ile anlaşamaması nedeniyle yıkılamıyor

Yenimahalle'de de anlaşmazlık var

İstanbul Fikirtepe'de Alaaddin Demirel ile yaşanan dönüşüm sancısı Ankara-Yenimahalle'de tekrar ediyor. Urankent Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yaşayan Sait Kaplan'ın evi, Yenimahalle Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılamıyor.

Bin 98 gecekondunun yıkılarak yerine bin 503 konutun inşa edileceği alan üzerinde bulunan Sait Aslan, taleplerinin karşılanmadığı gerekçesiyle anlaşmaya yanaşmadığını açıkladı. Belediye ile mahkemelik olduğunu ancak, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar evinde oturmaya devam edeceğini söyleyen Kaplan, projeyi yürüten inşaat firmasının iş makineleriyle bahçe duvarlarına verdiği zarara rağmen, hakkını sonuna kadar arayacağını söyledi.

Yenimahalle Belediyesi ise projenin hızla devam ettiğini ancak 19 daire ile anlaşma sağlanamadığını belirtiyor. Yenimahalle Belediyesi'ne göre, evrak eksikliği nedeniyle imar afıından yararlanamayan ve hiçbir hakkı bulunmayan vatandaşların evlerinden çıkmak istememesinden kaynaklanıyor.