Yenimahalle Şentepe teleferik hattı! Ücreti ne kadar?

Ankara’da inşa edilen Yenimahalle Şentepe teleferik hattı, hizmet vermeye devam ediyor. Teleferik hattıyla ilgili merak ettikleriniz burada…

Yenimahalle Şentepe teleferik hattı! Ücreti ne kadar?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentte hayata geçirdiği Yenimahalle Şentepe teleferik hattı, yolcu taşımaya ara vermeden devam ediyor. Türkiye’nin toplu taşıma amaçlı ilk teleferik hattı olma özelliğine sahip olan hat, iki etaptan meydana geliyor. Yenimahalle metro durağıyla da bağlantılı olan hatta toplam 4 istasyon bulunuyor.  

Yenimahalle Şentepe teleferik hattının 2014 yılında açılan ilk etabı, 1450 metrelik uzunluğa sahip. Mayıs 2015’te açılan hattın ikinci etabı ise toplam 1800 metrelik uzunlukta ve Şentepe merkez ile TRT vericiler arasındaki ulaşımı sağlıyor.

Yenimahalle Şentepe teleferik ücreti

Bazı kısımlarında yolculara 67 metre yüksekten bir Ankara manzarası sunan teleferik hattıyla 30 dakikalık ulaşım süresi de 13.5 dakikaya inmiş durumda. 106 vagondan meydana gelen hattın önemli bir diğer özelliği ise ücretsiz olması. Ayrıca güvenlik açısından hatta 12 yaşından küçüklerin tek başına seyahat etmelerine izin yok.

Yenimahalle Şentepe teleferik hattı! Ücreti ne kadar?

Yenimahalle Şentepe teleferik durakları

Ankara’nın ücretsiz teleferik hattı, Yenimahalle metro durağı ile Şentepe Antenler bölgesi arasındaki ulaşımı sağlıyor. Hattın durakları ise şöyle;

*Yenimahalle Metro İstasyonu,

*Yunus Emre Meydanı,

*TRT Vericiler

*Şentepe Son Durak.