Yenimahalle'de gelişim proje, Sarıyer'de riskli alan ilanı

Bakanlar Kurulu'nun İstanbul Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'ne ilişkin riskli alan ve Ankara Yenimahalle ilçesine ilişkin "kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı" ilanı bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi

Yenimahalle'de gelişim proje, Sarıyer'de riskli alan ilanı

Bakanlar Kurulu kararı ile İstanbul'un Sarıyer ilçesi Fatih Sultan Mahallesi'nde riskli alan ilan edildi. Konuyla ilgili karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Sarıyer'de riskli alan kararı
2016/9526 sayılı karar uyarınca İstanbul'un Sarıyer ilçesi Fatih Sultan mehmet mahallesi sınırları içinde bulunan kimi bölgeler riskli alan ilan edildi.Resmi Gazete'de yayınlanan duyuruda, kararın 11.11.2016 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yazısını görüşen Bakanlar Kurulu tarafından 14.11.2016 tarihinde alındığına dikkat çekildi.

Ankara Yenimahalle'de kentsel dönüşüm ilanı
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında ayrıca Ankara ile Yenimahalle ilçesinde yer alan kimi alanlar hakkında kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi kararı da yayınlandı. 9529 sayılı karara ilişkin duyuruda: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 3.11.2016 tarihli ve 13159 sayılı yazısı üzerine 5393 sayılı Belediye Kanununun 73'üncü maddesine göre Bakanlar Kurulu'nca 14.11.2016 tarihinde kararlaştırılmıştır..." ifadelerine yer verildi.