YENİŞEHİR’İN BAHÇESİ OLACAK

Avrupa yakasına kurulacak 1 milyon nüfuslu Yenişehir’in bir parçası olan Bahçekent’te, yeni bir konut projesi yükseliyor.

YENİŞEHİR’İN BAHÇESİ OLACAK

Avrupa yakasına kurulacak 1 milyon nüfuslu Yenişehir'in bir parçası olan Bahçekent'te, yeni bir konut projesi yükseliyor. Cihan İnşaat tarafından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) güvencesinde inşa edilen projenin adı ise Avrupark Bahçekent. Hali hazırda ön taleplerin toplandığı Avrupark Bahçekent'te resmi satışlar önümüzdeki aylarda başlayacak. 1396 konut ve 86 dükkandan oluşan projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri yer alıyor.

Önümüzdeki dönemde 20 bin konutun inşa edileceği Bahçekent, işyerleri, sağlık kompleksleri, eğitim alanları ve sosyal donatılarıyla kendi kendine yeten bir uydu kent olacak. Bahçekent, Emlak Konut GYO tarafından yapılacak olan 160 bin metrekarelik dev şehir parkı Hayat Park'ın yanında yer alacak. 160 bin metrekarelik alana kurulacak olan Hayat Park'ın üç tarafı sularla çevrili olacak. Parkta cami, biolojik gölet, çim amfi, yamaç terasları, çok amaçlı yeşil alan, tematik bahçeler, piknik ve spor alanları bulunacak.