Yerli ve yabancı yatırımcı bu fuarda buluştu

4 Kasım’da başlayan CNR Expo Emlak 2015 Fuarı tüm hızıyla devam ediyor. Yerli ve yabancı yatırımcıların akın ettiği fuarda gayrimenkul sektöründen çok sayıda firma nitelikli projelerini sergiliyor

Yerli ve yabancı yatırımcı bu fuarda buluştu

Bu yıl 4 ile 8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen CNR Expo Emlak Fuarı devam ediyor. Bu yıl 3’üncüsü yapılan fuar, gayrimenkul ve inşaat sektöründen pek çok firma ve yatırımcıyı biraraya getiriyor. AB ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kuveyt gibi pek çok ülkeden ziyaretçinin de ağırlanacağı fuara yerli ve yabancı 40 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. Fuarın ziyaretçilerine sürprizi ise İTO’nun yaptırdığı  ‘Yaşayan İstanbul Maketi’. Türkiye’de ilk kez CNR Emlak Fuarı’nda sergilenen maketle birlikte İstanbul ruhunun yerli ve yabancı ziyaretçilerle paylaşılması amaçlanıyor. İşte CNR Expo 2015’te sergilenen o projeler…

Dekorasyon ve mobilya hediye ediyor

Fuara katılan firmalardan Fuzul Yapı, Vadiyaka Başakşehir ve Olimpa Park Evleri’ni sergiliyor. Şirket ayrıca fuara katılanlara ev hediyesi de veriyor. Buna göre, Fuzul Yapı’nın projelerinden daire satın alan herkese  dekorasyon ve mobilya hediye ediliyor. Şirketin Vadiyaka Başakşehir projesi 361 konut ve 56 ticari üniteden oluşurken; Olimpa Park Evleri’nde toplam 228 daire bulunuyor. 

4 projesini birden sergiliyor

Ofton İnşaat fuara Elysium Elit Koşuyolu, Elysium Art Şişli, Elysium Serenity Kandilli ve Elysium Lale Apartments projeleriyle katıldı. Elysium Art Şişli 26 katlı tek blokta 214 rezidans ve 7 ticari birimden oluşurken; Elysium Elit Koşuyolu projesi , 54 daireden meydana geliyor. Fuarda sergilenen Ofton projelerinden Elysium Serenity Kandilli’de ise toplam 75 daireye yer veriliyor.

Faizsiz ev sahibi yapmaya devam

Faizsiz ev sahibi yapan Emin Grup’ta CNR 2015 Emlak Fuarı’nda boy gösterdi. Şirket, fuarda konut projelerinin yanında, kendi dönüştürdüğü elektrikli otomobili de tanıttı. Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, “Burada Ahenk, 5Yüz60 ve Nefes projelerimizi yatırımcılarla buluşturuyoruz. Bunun yanında yüzde 100 elektrikli ve çevre dostu aracımızı, insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onların yakıt maliyetini düşürmek ve gelecek nesillerimize daha temiz bir dünya bırakmak için dönüşümünü yaptığımız bu otomobili de görücüye çıkardık” dedi.

Başakşehir’in yeni gözdesi

Çolakoğlu Group, Bordo Yapı ve İntes Yapı ortaklığıyla geliştirilen Mostar Life Grand Houses projesi de fuarda tanıtıldı. Başakşehir’deki proje 15 blokta 354 konuttan oluşuyor. 1+1 ve 2+1 dairelerin bulunmadığı projede yer alan 3+1'ler 190 metrekare, 4+1'ler 213 ila 253 metrekare, 5+1'ler ise 304 metrekare büyüklüklere sahip. 5+1 dairelerde hamam keyfi sunulurken, 5+1 bloklar 5 kat ve her katta 2 daire olarak tasarlandı.

Hedefte Körfez yatırımcısı var

Beyttürk, yabancı yatırımcılar ile Türk gayrimenkul sektörünü bir araya getiren CNR EMLAK 2015’e katılanlar arasında. Beyttürk İnşaat olarak Körfez yatırımcısını hedefleyen Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “Arap yatırımcısının Türkiye’ye güveni tam… Körfez yatırımcısı Türkiye’de ev sahibi olmayı istiyor” dedi. Yalova ve İznik’te körfez ülkelerinden yüksek talep gören projelerinin bulunduğuna dikkat çeken Muhammet Uğurcan Barman, “Bu fuarda hem satış odaklı çalışmalar hem de tanıtım çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

Fuara özel yüzde 15 indirim

Hiper Gayrimenkul, Future Park projesi ile katıldığı fuarda projenin içindeki otel için yüzde 15 indirim uyguluyor. Yabancı yatırımcılarla görüştüklerini söyleyen Hiper Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Genç, “20 yıllığına isim kullanım hakkını aldığımız Hawthorn Suites By Wyndham İstanbul Esenyurt’ta şu an için yüzde 45 oranında doluluğa ulaştık. Özellikle Körfez ülkelerine toplu kat satışları gerçekleştirdik. Otel yatırımcılarına tapudan hisse vererek ilerliyoruz ve bu iş modelinde otel yatırımcıları normal bir rezidans ya da konut yatırımına göre 3 kat daha fazla kira geliri elde edebiliyor. Oluşturduğumuz kişiye özel ödeme tabloları ile de otel yatırımcılarına kolaylıklar sağlıyoruz” dedi.