Yeşil bina sertifika adayı Nurol GYO

Nurol Tower tamamlandığında benzer nitelikteki binalara göre %40 oranında enerji tasarrufunu hedefliyor

Yeşil bina sertifika adayı Nurol GYO


‘EvOfisEv’ konseptiyle Çağlayan’da başlayan ve 73 m2’den 193 m2’ye değişen boyutları ve sunduğu ayrıcalıklı hizmetleri ile hem ev, hem ofis hem de evofis kullanımına elverişli Nurol Tower, çevre dostu Yeşil Bina Sertifikası (LEED Gold) adayı olarak  18-19 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ne katıldı.

Nurol GYO’nun Çağlayan’da başlayan Nurol Towers projesi 243 üniteden oluşuyor. Nurol Towers, benzer binalara oranla yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Çevre dostu uygulamalarıyla öne çıkan projenin inşaatında kullanılan tüm malzemeler, insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçiliyor. İnşaat aşamasında kullanılan malzemelerin geri dönüşümlü olmasına özen gösteriliyor ve atıkların yeniden değerlendirilmesi yönünde çalışmalar yapılıyor. Su geri kazanım sistemleri ve tasarruflu armatürler ile su tüketiminde maksimum verimlilik sağlanması hedefleniyor.

Ayrıca, Nurol Tower merkezi lokasyonu, anayollara yakınlığı ve projeye dahil olan çarşı sayesinde ulaşımdan kaynaklı karbon emisyonlarının azaltılmasında yardımcı olacak. Projede yer alacak olan elektrikli araç sarj ünitesi ve bisiklet alanları çevre dostu ulaşımı teşvik ederken, bina içindeki hava kalitesini kontrol eden sistemler ve açılabilir pencerelerle bina sakinlerine konforlu bir yaşam sunulacak. Kar amacı gütmeyen kuruluş Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen ve tüm dünyada kabul gören yeşil bina sertifikası  LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) , klasik binalara göre daha sağlıklı, çevreye saygılı, işletme giderleri ile daha ekonomik olan yüksek performanslı binaları tanımlıyor.

Nurol Tower hakkında detaylı bilgi için http://www.nuroltower.com.tr/

Nurol GYO hakkında detaylı bilgi için http://www.nurolgyo.com.tr/

 


 

Firma Bilgisi: Nurol Gyo