Yeşil GYO Innovia’yı Ispartakule’ye taşıyor

Innovia projesini Ispartakule’ye taşıyacak Yeşil GYO, İstanbul Fako Tower’ın yanısıra Cevizlibağ’a iki otel yapacak

Yeşil GYO Innovia’yı Ispartakule’ye taşıyor

24 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Innovia markasıyla Beylikdüzün’de 40 bin konutluk İnnovia Beylikdüzü projesine imza atan Yeşil GYO, Metal Yapı ile birlikte Innovia markasını Ispartakule’ye taşıyor.
Yeşil GYO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Ispartakule’nin merkezinde bölgenin sosyal, alışveriş ve yaşam ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilecek çok boyutlu bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, “Mükemmel tasarımının yanı sıra fonksiyonelliği ön planda olan bir projedir. 360 konut ve alışveriş merkezinden oluşacak. Projenin ruhsatları alındı. İnşaata başladık. İnşaatının 2013 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor” diye konuştu.

İstanbul Fako Tower’da ‘sıfır noktası’nın mimarı Som’un imzası var
Metal Yapı ile birlikte hayata geçirecekleri ikinci projenin de Levent Maslak hattındaki eski Fako arazisi yerine yapılacak İstanbul Fako Tower projesi olduğunu hatırlatan Engin Yeşil, 55 katlı çelik konstrüksiyon olarak inşa edilecek İstanbul Fako Tower projesinin tasarımının New York’ta 11 Eylül saldırısında yıkılan İkiz Kuleler’in yerine yapılan One World Trade Center’ın da tasarımcısı olan mimari grup SOM Mimarlık ofisi tarafından gerçekleştiridiği bilgisini verdi. Cam bina olarak inşa edilecek İstanbul Fako Tower, Leed Gold Sertifikası standartlarına göre inşa edilecek.300 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek proje ofisler ve bir otel yer alacak.

Yeşil Plaza otele dönüşecek
Engin Yeşil Topkapı Cevizlibağ’da iki otel yatırımı için de hazırlıklarını sürdürdüklerini açıklayarak, “Yeşil Plaza’yı otele dönüştürmeyi planlıyoruz. Ayrıca Yeşil Plaza’nın yanındaki arsaya da otel yapacağız. Böylelikle Cevizlibağ’da iki otel yatırımımız olacak” dedi

Firma Bilgisi: Yeşil Gyo
Proje Bilgisi: Ispartakule