Yeşil GYO’ya ‘yatırım yapılabilir’

Yeşil GYO yatırım yapılabilir kredi notunu alarak, GYO’lar arasında bir ilki gerçekleştirdi.

Yeşil GYO’ya ‘yatırım yapılabilir’

29 Haziran 2012 / emlakwebtv

Turkrating  (Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.) Yeşil GYO’ya uzun vadeli BBB ve kısa vadeli A2 kredi notu verdi. Yeşil GYO 2011 yılsonu itibariyle halka açık 23 GYO arasında aktif büyüklük açısından 6. sırada bulunuyor.
Yeşil GYO CEO’su Arda Tugay, Turkrating tarafından verilen uzun ve kısa vadeli kredi derecelendirme notlarının – Yatırım Yapılabilir- seviyede olduğunu belirterek, YGYO’nun yönetim gücü, yönetim stratejileri ve önümüzdeki yıllarda mali yapısının güçlenmesine yönelik beklentileri yansıttığını ifade etti.
Tugay ilk defa bir GYO’nun kredi derecelendirme notu aldığını, Yeşil GYO’nun şeffaflık ilkelerine bağlılığı doğrultusunda daha önce – Kurumsal Yönetim Derecelendirme- notu alan ilk GYO olarak da sektöre öncülük ettiğini ekledi.
Yeşil GYO portföyünde İstanbul Beylikdüzü’nde 14.000 konuttan oluşan Innovia Projesi ile Körfez ve Silivri projeleri yer aldığını belirten Tugay, bundan sonraki açılımlarının önemli talep gördükleri Anadolu’da olacağını belirterek Edirne, Çanakkale, Adana, Gaziantep, İskenderun, Kayseri ve Konya gibi illerde projeler geliştireceklerini söyledi.

Firma Bilgisi: Yeşil Gyo