Yeşil ofislere ilgi artıyor

Gün geçtikçe azalan yeşil alan ve yoğunlaşan kent yaşamından uzaklaşmak isteyen iş yeri sahipleri yeşil ofis projelerine yöneldi

Yeşil ofislere ilgi artıyor

LEED sertifikası koşullarına uygun, ısı ve ses yalıtımı, enerji tasarrufu sağlayan, doğaya saygılı ve nefes alabilen ofis ihtiyacını hedef alan İstanbloom yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. 

Esin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Esin; 'İş yeri sahiplerini yanı sıra çalışanların da günün büyük bölümünü geçirdikleri ofislerinin nefes almasını ve doğaya zarar vermeyen teknoloji ile tasarlanmış olmasını istiyor. İçerisinde yeşil alan bulunan binalarda 5 dakika bile olsa ara vermek, kullanılan bütün her şeyin geri dönüşüm sonrasında enerji tasarrufu sağladığını bilmek çalışanların iş verimliliğini arttırıyor. Biz de bu anlamda başarılı bir projeye imza attığımızı düşünüyoruz.' dedi.

Ülkemizde kullanılan enerjinin yüzde 70’i ithal edildiğini ve ancak doğru tüketim yolu ile tasarruf sağlanabileceğinin altını çizen Esin, hem konut hem de ofis projelerinin mutlaka bu hassasiyetle ele alınması gerektiğini, gelecek nesillere yapılacak en iyi yatırım olduğunu sözlerine ekledi.