Yeşil Vadi projesinde bir hayal kırıklığı daha

Fi Yapı tarafından Kızılırmak Vadisi'ne inşa edilecek edileceği duyurusuyla çok sayıda vatandaştan para toplanan Yeşil Vadi Projesi'nde yeni bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Projenin iki yürütücü firmasının da ciddi bir borçlanma içinde olduğu ve sürecin yeniden aksayabileceği belirtiliyor.

Yeşil Vadi projesinde bir hayal kırıklığı daha

Fi Yapı tarafından Kızılırmak Vadisi bünyesinde inşa edileceği vaadiyle para toplanan Yeşil Vadi projesinde yeni bir kriz haberleri moralleri bozdu. Fi Yapı Patronu Fikret İnan'ın kaçması sonrasında projeyi sürdürecek iki firmanın da ekonomik zorluklar yaşadığı öğrenildi. Emlakeki.com'da yer alan habere göre projenin sürdürücüsü Barış Aydın İnşat ve EKA Türkiye'nin piyasaya ciddi bir borçlanma içinde ...

Fi Yapı sonrasındaki yeni dönemde de hayal kırıklığı

Ankara Kızılırmak Vadisi içinde Fi Yapı tarafından geliştirilen ancak patron Fikret İnan'ın topladığı paraları alıp kaçması üzerine proje için para veren vatandaşların mağduriyetiyle sonuçlanan Yeşil Vadi projesinde sular durulmuyor. Projenin iki sürdürücüsü firması Barış Aydın İnşaat ve EKA Türkiye'nin de içine düştükleri darboğaz nedeniyle zor günler geçirdiği belirtiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek için de büyük bir öneme sahip olan projeyi sürdüren bu firmaların satış ofislerine icra memurlarının baskın yapmaya başladığı görüldü. Yapılan işlemlerle şirketlerin hesapları üzerinde inceleme yapıldığı ve zabıt tutulduğu belirtildi. 

16 Nisan referandumunun seçim sponsoruydu

16 Nisan referandumunda seçim sponsoru olarak ismini duyuran EKA Türkiye'ye yönelik icra takiplerinin 650 bin TL'yi bulan ajans borçları nedeniyle başladığı iddia ediliyor. Firmanın son dönemde ciddi bir borçlanma içine girdiğine dikkat çeken kaynaklar, EKA'nın yürüttüğü reklam kampanyalarındaki yoğunluğa da vurgu yapılıyor.

BA Group yetkilileri: EKA İnşaat ile bir bağımız yok

Projenin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte olduğunu ve Barış Aydın İnşaat projeyle bir bağı olmadığını söyleyen BA Group yetkilileri, EKA İnşaat ile herhangi bir bağlarının bulunmadığını açıkladı. Yetkililer, konuyla ilgili olarak ön görüşme yapıldığını, ancak taahüt edileni yerine getirmedikleri için EKA İnşaat ile yol devam etmeme ve sözleşme feshi kararı yaptıklarını vurguladı. Diğer taraftan konuyla ilgili olarak hazırlanan internet sitesinde de projenin geliştiricisi olarak BA Group ve EKA İnşaat isimlarının geçtiği görülüyor. 

Duyurusunu Melih Gökçek yapmıştı

Kırıkkale'deki Irmak İstasyonu'ndan Kızılırmak Vadisi boyunca uzanan bölgelerde yer alan Yeşil Vadi Rekreasyon alan üzerinde hayata geçirileceği duyurulan Yeşil Vadi Projesi, 2016 yılı ve sonrasında yapılacak projeler kapsamında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından duyurulmuştu. 

Yeşil Vadi projesinde neler var?

Yeşil Vadi’nin 500 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek ilk etabı çok sayıda faaliyet alanına sahip olacak. Projede botanik bahçeleri, spor merkezleri, doğal amfi, bisiklet yolları, golf sahaları, tenis kortları, futbol ve basketbol sahaları, yürüyüş yolları, kır bahçeleri, restoran ve kafeteryalar, kondisyon istasyonları, pazar alanları,  alışveriş alanları, eğitim alanları, evcil hayvan barınakları gibi çeşitli donatılar yer alıyor.