Yeşile inanan proje: Dumankaya Flex Kurtköy

Dumankaya İnşaat’ın hayata geçirdiği Dumankaya Flex Kurtköy projesi, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik sertifikası (LEED) almaya hak kazandı

Yeşile inanan proje: Dumankaya Flex Kurtköy

Dumankaya İnşaat’ın sürdürülebilir alanlar yaratmak amacıyla birçok çevre dostu uygulamayı bünyesinde barındıran projesi Dumankaya Flex Kurtköy, ABD’deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Gümüş sertifikası almaya hak kazandı.

Leed sertifikası almaya hak kazandı
Dumankaya Flex Kurtköy, uluslararası normlarda çevreyi ve doğal kaynakları koruyup gözeten anlayışla yeşil bir dünyayı selamlayan yeni bir yaşam alanı sunuyor. Her türlü alt yapısı ve mimari özellikleriyle Leed sertifikasına sahip bir proje olarak farklılaşıyor. Dumankaya Flex Kurtköy’de ısı ve ses yalıtımıyla daha az maliyet, daha az karbon salınımı, yeşil çatı uygulamasıyla yağmur suyundan yararlanma, atık sisteminin yükünü hafifletme, bölge florasından oluşturulan yeşil katmanlarla oksijen üretimi ve sera etkisi oluşturan yansımaları en aza indirgeme gibi birçok konuda çevreye daha duyarlı bir yaşam alanı hedefleniyor.

Dumankaya Flex Kurtköy

Ekolojik çözümler ve doğaya uyum
ABD`deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Gümüş sertifikası almaya hak kazanan Dumankaya Flex Kurtköy enerji tasarrufu sağlayan teknolojiler, doğal ışıktan maksimum yararlanma ve ekonomi sağlayacak pek çok ekolojik çözümler ile doğayla uyumlu bir ortamda yaşama imkanı sunuyor. Daha yeşil bir dünya amacıyla yükselen ve yapım aşamasından yaşamın başladığı aşamaya kadar çevre konusunda duyarlılığı ile dikkat çeken proje; ekolojik peyzaj uygulamaları, ışık kirliliğinin azaltılması, çevre kirliliğinin önlenmesi, otomobil kullanımını azaltmak amacıyla oluşturulan bisiklet parkları ile sürdürülebilir bir alan yaratmaya çalışıyor. Su verimliliği konusunda da çeşitli uygulamalar bulunan projede ayrıca, enerji ve atmosfer uygulamaları, geri dönüştürme sonucu elde edilmiş malzeme ve kaynakların kullanımı gibi çalışmalar ile de sürdürülebilir bir çevreye önemli katkıların oluşturulması amaçlanıyor.

Proje Bilgisi: Dumankaya Flex Kurtköy