Yıkılan kamu binalarını TOKİ inşa edecek

15 Temmuz darbe girişimi sırasında zarar gören kamu binalarının yapımını TOKİ üstlenecek. TOKİ Başkanı Turan: "Göreve hazırız..." dedi.

Yıkılan kamu binalarını TOKİ inşa edecek

15 Temmuz darbe girişimi sırasında zarar gören binaların yapımını T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı üstlenecek. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, darbe girişimi sırasında zarar gören binaların yapımı için görev hazır olduklarını açıkladı.

Türkiye ekonomisi saldırılardan etkilenmeyecek kadar güçlü
TBMM'nin tarihinde ilk kez savaş uçaklarıyla bombalandığını ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin savaş uçaklarıyla bombalandığını söyleyen Turan: "Kalkışmanın temel amacı, istikrar ve güven veren Türkiye ekonomisine zarar vermekti. Mega projelerle Türkiye'nin bir cazibe merkezine dönüştüğünü biliyor ve buna göre hareket ediyoruz. Yıkılan tüm kamu binalarının inşası için göreve hazırız. İnşaat sektörü darbeye karşı dimdik durmuştur..." dedi. 

Emlak Konut'un indirim kampanyası hakkında bilgi almak için tıklayın...

Turan, TOKİ olarak bugüne kadar yaşanan tüm afet ve olağanüstü durumlarda üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini, bugün de yaşanan darbe girişiminin ekonomiye olan etkilerini ortadan kaldırmak için sorumluluk alacaklarını belirterek, olası problemlere karşı alternatif planlar hazırlayacaklarını belirtti. 

"Ekonomimizin lokomotiflerinden inşaat sektörü yaşanan bu alçak saldırı sonrasında hızla toparlanmış ve vatandaşımızın güveni sayesinde üretim reflekslerini harekete geçirmiştir. İnşaat sektörünün darbeye karşı dik duruşunu tebrik ediyorum"  ifadelerini kullandı.