Yıldız Entegre zirveye oynuyor

Türkiye'nin en büyük 500 büyük sanayi kuruluşu listesine 42'inci sıradan giren Yıldız Entgere, Ekonomist Dergisi'nin gerçekleştiğirdiği Anadolu'nun En büyük 500 Büyük Şirketi araştırmasında da 4'üncü sırada yer aldı

Yıldız Entegre zirveye oynuyor

Yıldız Entegre'nin zirve yolculuğu sürüyor. İSO tarafından hazırlanan Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 42'inci sırada yer alan Yıldız Entegre, Ekonomist tarafından gerçekleştirilen "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" araştırmasında da 4'üncü sırada yer aldı. 

Sektöründe dünyanın 7'inci şirketi
Ekonomist Dergisi tarafından gerçekleştirilen ve ülke ekonomisinin İstanbul dışındaki yükselişine dikkat çeken araştırmada zirveye oynayan Yıldız Entegre, aynı zamanda MDF Yearbook 2014-2015 raporunda da mdf üretiminden dünyanın 7. üreticisi olarak gösterilmişti.

Yıldız Entegre ve üretim kapasitesi
Toplam üretimini 1 milyon 832 bin metrekare üzerinde gerçekleştiren Yıldız Entegre, Kartepe tesislerinde dünyanın tek çatı altındaki en büyük mdf kompleksini işletiyor. 2001 yılında başladığı orman ürünleri üretimiyle dikkat çeken firma, 50'yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Firma Türkiye ekonomisi içinde önemli bir yere sahip.

 

Yıldız Entegre zirveye oynuyor

 

Geleceğin şirketi: Yıldız Entegre
Anadolu'nun en büyük firmalarından biri olarak gösterilmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız, Romanya ve Rusya'da başlatılan600 milyon Euro'luk yatırım hamlesiyle birlikte geleceğin şirket olma hedefi doğrultusunda ilerlediklerini vurgulayarak:

"Holdingin cirosu 3 milyar lirayı aşıyor. Bunun 2.6 milyar lirası, amiral gemimiz olan Yıldız Entegre'den sağlanıyor" ifadelerini kullandı.