YILDIZ PROJELER CNR EMLAK FUARI’NDA

Sine ve İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR Emlak 2014 Fuarı, 11 Eylül’de başladı. Türkiye’nin yıldız projelerinin sergileneceği fuarın açılış törenine Suudili Prens Turki Bin Mohammed Bin Nasser Bin Abdulaziz Al-Saud da katıldı

YILDIZ PROJELER CNR EMLAK FUARI’NDA

13 Eylül 2014 / Posta Gazetesi

Sine ve İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR Emlak 2014 Fuarı, 11 Eylül’de start aldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı aynı zamanda Sanayi ve Ticaret Bakanı Ravil Zaripov, Suudi Arabistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Dr. Tawfiq Al-Rabiah, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi,  CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in katılımı ile açılan fuar,  CNR EXPO Yeşilköy’de 14 Eylül’e kadar devam edecek. Emlak 2014 Fuarı’nın açılış törenine  Suudili Prens Turki Bin Mohammed Bin Nasser Bin Abdulaziz Al-Saud da katıldı.

250 firmanın katılımı ile düzenlenecek fuara, Ağaoğlu, AKS Grup, Demir İnşaat, E7 Yapı, Karden İnşaat, Makro İnşaat, NEF, Ortadoğu Grup, Özyurtlar, Rumeli Yapı ve Yalçınlar gibi sektörün öncü firmaları yeni konut projelerini görücüye çıkaracak.

Ağaoğlu’na Rusya’dan 3 milyar $’lık teklif

Emlak 2014 Fuarı’na yerli ve yabancı yatırımcı ilgisinin yoğun olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Topluluğu CEO’su Hasan Rahvalı, bu tür fuarlara katılmanın ülke tanıtımına katkı sağladığını, amaçlarının doğrudan satış yapmak olmadığını söyledi. Körfez bölgesinden ve kuzey ülkelerinden ziyaretçi ağırladıklarını aktaran Rahvalı “Standımızı Rusya’dan gelen bir bakan ziyaret etti ve bize resmi bir davette bulunarak ülkelerinde konut ve kentsel dönüşüm yapmamızı teklif etti. İşin büyüklüğünün ise minimum 3 milyar dolar olduğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde bölgeye gidip incelemelerde bulunacağız” diye konuştu. Ağaoğlu fuara, İstanbul Finans Merkezi, Maslak 1453 ve Andromeda Gold projeleriyle katıldı. Fuarın en büyük standı 771 metrekare ile Ağaoğlu’nunki oldu.

Nlogo İstanbul ve 1Coastal City Emlak Fuarı’nda

Özyurtlar İnşaat ise fuarda Nlogo İstanbul ve 1Coastal City projelerini yerli ve yabancı konut alıcısına tanıtıyor. Esenyurt’ta hayata geçen Nlogo İstanbul projesi Mayıs ayında satışa çıkmıştı. 7 blokta 2 bin 519 daire ve 59 dükkandan oluşan proje üç etap halinde inşa ediliyor. Her etabında 850 konut bulunan Nlogo İstanbul’da 1+0’dan 3+1’e farklı tip ve büyüklüklerde daireler yer alıyor. 1Coastal City ise, Büyükçekmece Gürpınar’da hayata geçiriliyor.  Lansmanı Nisan ayında Dubai’de yapılan ve uluslararası yatırımcıdan tam not alan 1Coastal City’nin Türkiye’de de büyük ilgi görmesi bekleniyor. Üç blokta 208 konuttan oluşan proje, 47 bin metrekarelik toplam inşaat alanına sahip.

 ‘Sektör için önemli’

Demir İnşaat, CNR Emlak Fuarı'nda Demir Romance ve Demir La Vida projelerini tanıtıyor. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, CNR Emlak Fuarı'nın Türk emlak sektörü için önemli bir fuar olduğuna dikkat çekerek, "Son yıllarda hızlı bir büyüme gösteren ve geliştirilen nitelikli projelerle uluslararası yatırımcıların ilgi odağı haline gelen Türkiye, bu fuar ile yabancı yatırımcılara kendini bir kez daha kanıtlayacak. Fuar için bir uçak dolusu Rus yatırımcının Türkiye'ye gelecek olması sanırım bu önemi anlatmaya yetiyor.

Demir Romance ve Demir La Vida projelerimizle fuarda yer alıp düzenleyeceğimiz sürpriz etkinliklerle fuara renk katacağız" diye konuştu.

3 projesiyle katıldı

Nef, CNR Emlak 2014 Fuarı’nda Nef Ataköy 22, Nef Merter 13 ve Nef Kâğıthane 03 projeleriyle yerli ve yabancı yatırımcının ilgisini gördü. Fuarda açıklamalarda bulunan Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, “Nef olarak 2014 yılına hızlı bir başlangıç yaptık. Satışların yanı sıra teslimlerde son hız devam etti ve son 6 ayda, Nef Offices Kağıthane 11, Nef Flats Kağıthane 11, Nef İki Haliç, Nef İki Haliç, Nef Suits Haliç 47, Nef Offices Dörtlevent 03 ve Nef Kağıthane 10 olmak üzere 6 projemizin teslimlerini tamamladık. Yeni projeler için hazırlıklarımız devam ederken, fuara Ataköy, Merter ve Kâğıthane’deki projelerimizle katıldık ve geçmiş projelerimizde olduğu gibi bu projelerimizle de yoğun ilgi gördük. Fuarda standımızı yerli yatırımcıların yanı sıra, yabancı yatırımcılar da ziyaret etti. Nef keşifleri ve  projelerine olan ilgi oldukça yüksek oldu ” şeklinde konuştu.

Dev stand kurdu

MESA, ARTAŞ–AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR–AKDAŞ Ortak Girişimi ile hayata geçirilen Tema İstanbul projesi, CNR Emlak 2014 Fuarı’nda 500 metrekarelik dev standı ile yer aldı. 11 – 14 Eylül tarihleri arasında düzenlenen EMLAK 2014’ün ilk gününde MESA, ARTAŞ–AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR–AKDAŞ Ortak Girişimi üst yönetiminden; Süleyman Çetinsaya Ali Kantur ve Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan, mega karma projenin standında, ev sahipliği yaptı. Yeşilköy’deki CNR Expo Fuar Merkezi Hall 2’de yer alan 500 metrekarelik Tema İSTANBUL standı, geçen yıl olduğu gibi bu sene de fuarın en büyüklerinden biri olarak EMLAK 2014’ün vitrininde yer aldı.

Renovia İstanbul’u görücüye çıkardı

 ‘Kentsel Dönüşüm’ün öncü firmalarından VARTAŞ, Alman ortağı Stern ile yürüttüğü Renovia İstanbul projesini Emlak 2014 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Dönüşümün sembol bölgesi Fikirtepe’de yükselecek Renovia İstanbul, toplam 60 bin metrekare alanda geliştirildi. Toplamda 29 bin 600 metrekare alana sahip Renovia İstanbul; 173 bin 600 metrekare inşaat alanında 1.100 konut ve 4 bin 400 metrekarelik ticari alandan oluşuyor.

Fuarın tek villa projesi

Yalçınlar Group, Büyükçekmece Bölgesi’nde hayata geçirmeye hazırlandığı yeni projesi BatıMahal ile Türkiye’nin en büyük konut projelerinin sergileneceği ve açılışı Suudi Arabistan Sanayi ve Ticaret Bakanı Tawfiq Al-Rabiah tarafından yapılacak Emlak 2014 Fuarı’na katıldı. Büyükçekmece Göl Vadisi’nde konumlu Pelican Hill Mahallesi içinde 150 villadan oluşacak BatıMahal projesi ile fuara katılan Yalçınlar Grup, geliştirdiği “İKİ KATTA VİLLA” kavramı ile ziyaretçileri tanıştırmayı hedefliyor.

Ön talep toplamaya başladı

Halkalı bölgesinde hayata geçirdiği Cadde 24 ve Stüdyo 24 projeleriyle adından söz ettiren 24 Gayrimenkul, 2015 yılı içerisinde hayata geçireceği 500 milyon TL’lik 5 yeni projesinin tanıtımını yapmak ve Cadde 24’deki ticari birimlere ön talep toplamak amacıyla katıldığı fuarın ilk gününü hareketli geçirdi. 24 Gayrimenkul CEO’su Ahmethan Yılmaz, fuarın ilk günüyle ilgili yaptığı açıklamada; “Fuar süresince yeni projelerimiz için bilgi vermeye ve lansman öncesi avantajlı fiyatlarla satış yapmak için ön talep toplamaya devam edeceğiz. Çok sayıda ziyaretçinin ağırlandığı bu gibi önemli platformlarda yer almaktan ve kendimizi ifade edebilmekten son derece mutluyuz. Önümüzdeki sene, yine sıra dışı mimarilerin hâkim olduğu 5 farklı projeye imza atacağız” dedi.

Yeni etabı tanıttı

Ortadoğu Grup, Resim İstanbul Orman ve Merkez Zekeriyaköy projeleriyle Emlak Fuarı’na katıldı. Mavi ve yeşilin buluştuğu Zekeriyaköy’de inşa edilen Merkez Zekeriyaköy 106 konuttan oluşuyor. Sancaktepe yükselen ve tamamı orman manzaralı dairelerin bulunduğu Resim İstanbul Orman’da ise 328 konut yer alıyor. Ortadoğu Grup, Resim İstanbul’un bu ay satışa çıkan ikinci etabı Resim İstanbul Orman’ı tanıtırken, ayrıca dört ay sonra teslim edeceği Merkez Zekeriyaköy projesini de konut alıcısıyla buluşturacak.