“Yılın müzisyen iş adamı ödülü” Dr. Erdal Karamercan’a

Yılın Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü Eczacıbaşı Holding’de kariyerine 1978’de başlayan ve 2003 yılından beri görevini Ceo olarak sürdüren Dr. Erdal Karamercan’ın oldu

“Yılın müzisyen iş adamı ödülü” Dr. Erdal Karamercan’a

30 Nisan 2013 / emlakwebtv
30 Nisan 2013, İstanbul – Vodafone’un 25 yaş ve altındaki müşterilerine özel ayrıcalıklar sunduğu gençlik markası Vodafone FreeZone sponsorluğunda düzenlenen Vodafone FreeZone 16. Liselerarası Müzik Yarışması’nın finalinde liseli genç müzisyenlerin yanında bir ödül de yılın en başarılı müzisyen iş adamına verildi.

Dr. Karamercan halen aktif müzik hayatını sürdürüyor
Yarışmaya 2010 yılında eklenen ve bu yıl dördüncü kez sunulan Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan aldı. Eczacıbaşı Holding’de kariyerine 1978’de başlayan Dr. Karamercan, 2003 yılından beri görevini CEO olarak sürdürüyor. 1968’de düzenlenen Liselerarası Müzik Yarışması’nda İstanbul Erkek Lisesi adına yarışan ve grubuyla dereceye giren Dr. Karamercan halen aktif müzik hayatını sürdürüyor.

Timuray: “İş dünyasında başarılı lider olmak için, şirket yönetimindeki başarı tek kriter değil”
Bostancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen büyük finalde Dr. Erdal Karamercan’a Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü takdim eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Türkiye’nin geleceğini temsil eden genç müzisyenleri tebrik ettikten sonra Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü’nün önemine değindi. Timuray şunları söyledi: “İş dünyasında fark yaratan bir lider olabilmek için, şirketin yönetimindeki başarı tek kriter değil. Bunun ötesinde, sosyal sorumluluk alanında rol model olabilen, kültür sanat projelerine destek veren, çok yönlü ve geniş açılı bir vizyona sahip olmak önemli. Sayın Dr. Erdal Karamercan çok yönlülüğü ile hepimizin takdir ettiği bir lider. Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü verirken, kendisini ülkemizin geleceği olan gençlere örnek gösteriyor ve kutluyoruz.”

Karamercan: “ anne ve babalara mesajım, çocuklarını müziğe teşvik etmeleri”
Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan, Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi: “45 yıl önce ben de Liselerarası Müzik Yarışması’nda ödül aldım ve müzisyen olmanın keyfini yaşadım. Kariyerim boyunca müzik ile hep içiçe oldum. Bu bağlamda anne ve babalara mesajım, çocuklarını müziğe teşvik etmeleri. Müzik, bir insanın hayatının sonuna kadar devam ettirebileceği, çok güzel bir hobi. Bu yarışmada yer alan tüm gençleri kutluyorum. Bir zamanlar unutulmuş olan Liselerarası Müzik Yarışması’nı tekrar canlandırdığı için Vodafone’a çok teşekkür ediyorum.”