Yorum İnşaat projeleri hangileridir?

2005 yılında Osman Ağca tarafından kurulan Yorum İnşaat projeleri haberimiz detayında yer alıyor

Yorum İnşaat projeleri hangileridir?

Osman Ağca tarafından 2005 yılında kurulan Yorum İnşaat, Forum markası adı ile Türkiye'nin birçok yerinde alışveriş projeleri inşa ediyor. Turkmall ile beraber konut sektörüne de iş yapan Yorum İnşaat son olarak Bayrampaşa'da yer alan Yorum İstanbul Evleri'ni hayata geçirdi.

Yorum İnşaat daha çok altyapı, ofis, alışveriş merkezi, konut, perakende ve hizmet sektöründe bulunuyor. Forum İstanbul Alışveriş Merkezini de inşa eden Yorum İnşaat daha sonra Forum Trabzon, Forum Mersin ve Forum Marmara ile çalışmalarını gerçekleştirdi.

Yorum İnşaat projeleri arasında; Forum Mersin, Forum Trabzon, Forum İstanbul, Marmara Forum, Garden Office, Yorum İstanbul, Bulvar Samsun, Novada Ataşehir, Novada Outlet Söke yer alıyor. Bunların dışında Forum Oyia, Forum Andalus, Mazi Plus, Mazi Land, Forum Almaty projelerini de hayata geçiriyor.

İşte Yorum İnşaat Projeleri!
Forum Mersin: 71.500 metrekare kiralanabilir alana sahip olan projede eğlence merkezlerine, Bowlland Bowling Salonu ve 2.000 araç kapasiteli otoparka yer verildi. 2009 yılında büyük alışveriş merkezleri kategorisinde 'Avrupa'nın En İyisi' seçildi. 2010'da da "Dünyadaki Alışveriş Merkezlerinin En iyisi Ödülleri" kapsamında Onur Ödülü'ne layık görüldü. Forum Mersin'de açık alışveriş sokağı ve kapalı alışveriş mekanı birbirine bir yaya geçidi ile bağlandı. Akdeniz mimarisi ile tasarlanan Forum Mersin'de Hanefe Yeter'in tasarladığı objeler yer aldı.

Forum Trabzon: 72 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edildi. Alışveriş merkezinde Deniz Feneri figürü yer aldı. Özel tekniklerle inşa edilen Forum Trabzon'un diğer özellikleri şöyle:

Toplam İnşaat Alanı: 110.000 m2
Kiralanabilir Alan: 49.200 m2
İnşaat Başlangıcı: 2007 / 1. Çeyrek
Tamamlanma: 2008 / 3. Çeyrek
Proje Geliştirme: Multi Development, Turkmall
Yatırımcılar: Multi Development, MEINL European Land Limited
Konsept & Mimari: T+T Design, CPU, ARUP

Forum İstanbul: 450 bin metrekare alan üzerine konumlandırıldı. Bayrampaşa ilçesinde yer alan Forum İstanbul'da 175.000 metrekarelik kiralanabilir alana yer verildi. 2006 yılında temelleri atıldı. perakende alanları, eğlence alanları, yapı marketleri, akvaryum ve metronun yanı sıra ofis, konut ve otel alanları da yapıldı. ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi) tarafından 2011 yılında "Büyük Alışveriş Merkezleri" kategorisinde "Avrupa'nın En İyisi" ödülüne layık görüldü. Forum İstanbul, aynı yıl "Solar Ödülleri" kategorisinde de birinciliği kazandı.

Toplam İnşaat Alanı: 450.000 m2
Kiralanabilir Alan: 175.000 m2
İnşaat Başlangıcı: 2007 / 3. Çeyrek
Tamamlanma: 2009 / 4. Çeyrek
Yatırımcılar: Multi Development
Konsept & Mimari: T+T Design, BDP, Chapman Taylor

Marmara Forum: 130 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Marmara Forum, 370 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edildi. 2011 yılında Türkiye'nin en büyük ikinci alışveriş merkezi oldu. 2012 yılında "Büyük Alışveriş Merkezleri" kategorisinde "Avrupa'nın En İyisi" ödülünü kazandı.

Toplam İnşaat Alanı: 370.000 m2
Kiralanabilir Alan: 130.000 m2
İnşaat Başlangıcı: 2008 / 3. Çeyrek
Tamamlanma: 2011 / 2. Çeyrek
Proje Geliştirme: Multi Development
Yatırımcılar: Multi Development, Area Real Estate
Konsept & Mimari: Tabanlıoğlu Architects