Yozgat'a sağlık 'Rönesans' ı

Rönesans Holding şirketlerinden Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş'nin “Şehir Hastaneleri” projesinin ikinci durağı Yozgat Şehir Hastanesi oldu

Türkiye’deki sağlık sektöründe önemli bir dönüşüm başlatan Kamu Özel İşbirliği projesinin önemli aktörlerinden Rönesans Sağlık Yatırım, sağlıkta “Rönesans” atılımına Adana’dan sonra Yozgat ile devam etti. Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu 475 yatak kapasiteli ve son derece donanımlı Yozgat Şehir Hastanesi projesinin yatırım maliyetinin 139 milyon euro olarak açıkladı. Bunun 111 milyon euro’luk kısmı Japonya'nın iki önemli bankası Sumitomo Mitsui Banking Corp ve Bank of Tokyo Mitsubishi ile dünya devleri Siemens ve Intesa’dan temin edilecek.  
2 yıl içinde faaliyete girecek olan Yozgat Şehir Hastanesi, Proje Kamu Özel İşbirliği yatırım-finansman modeli ile gerçekleştirilecek. Projenin işletme süresi ise 25 yıl olarak belirlendi. Sağlık Kampüsü yaklaşık 140 bin metrekare toplam inşaat alana sahip olacak. Bünyesinde 113 poliklinik odası, 15 ameliyathane odası, acil servis, yoğun bakım ünitesi, anjiyo, kemoterapi, endoskopi, nükleer tıp üniteleri, fizyoterapi ve hemodiyaliz merkezi, radyoloji bölümü ve ileri düzey patoloji bölümü bulunan Yozgat Şehir Hastanesi, tam kapasite ile çalışmaya başladığında, Yozgat ili ve çevresinin sağlık hizmeti ihtiyacını en modern şartlarda karşılayacak bir donamına sahip olacak.