Ytong Fabrika Günleri, Bilecik’te devam etti

Türk Ytong, 50. kuruluş yıldönümünü kutladığı etkinliklerine “Ytong Fabrika Günleri” ile devam ediyor

Ytong Fabrika Günleri, Bilecik’te devam etti

11 Ekim 2013 / emlakwebtv
Türk inşaat sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong, 50. kuruluş yıldönümü etkinliklerine devam ediyor. Yarım asırlık başarısının coşkusunu her bir fabrikasındaki çalışanlarıyla birlikte kutlamak için düzenlenen “Ytong Fabrika Günleri”, Bilecik Fabrikası’ndaki buluşmayla devam etti.

9 Ekim Çarşamba günü Bilecik Fabrikası’nda yapılan kutlamada, Türk Ytong’un Kurucusu ve Onursal Başkanı Bülent Demiren, Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar ve Genel Müdür Gökhan Erel birer konuşma yaptı.

Bilecik’te dünyanın en büyük Ytong fabrikası olacak
Konuşmasına, Türk Ytong’un 50. kuruluş yıldönümü kutlamalarını her fabrikada yapılan birer törenle tamamladıklarını söyleyerek başlayan Bülent Demiren, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hafifliği dolayısıyla deprem dayanıklılığı ve bilhassa enerji tasarrufu sağlayan Ytong, geçmiş zaman zarfında ülkemize 10 milyar dolar düzeyinde döviz kazandırmıştır. Bilecik fabrikamız bu başarıda, bilhassa yalıtım plaklarıyla çok önemli bir paya sahip bulunuyor. 11 Ekim 2008’de üretime başlayan fabrika, bugün yılda 370 bin metreküp üretim kapasitesi ile bölgenin inşaat faaliyetine yön veren bir konuma ulaşmıştır. Hedefimiz Türk Ytong’un ikinci 50 yılında, Bilecik fabrikasının yeni öngörülmüş olan benzerinin inşası ile 800 bin metreküp kapasiteye ulaşarak dünyanın en büyük Ytong fabrikası olmasıdır.”

Ytong Fabrika Günleri’nin Bilecik etkinliğine fabrika çalışanları, bölgedeki yetkili satıcılar ve yerel yöneticiler katıldı. Uzun yıllardır Ytong’a hizmet veren çalışanlar kıdem ödüllerini, etkinliğe katılım gösteren Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ile Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın elinden aldılar.

“Ytong Fabrika Günleri”, Antalya ve Pendik Ytong fabrikalarında devam edecek
Türk Ytong’un 50 yıllık hikâyesini kilometre taşlarıyla gözler önüne seren “50. Yıl Sergisi” de ziyarete açıldı. “Bilecik Ytong Fabrika Günü” 50. yıl pastasının kesimi ve fabrikada birlikte yenen yemeğin ardından sona erdi.

Firma Bilgisi: Ytong