YTONG Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı

Türk Ytong tarafından düzenlenen "20 Yıl Sonra Ben Buradayken" konulu Mimari Fikir yarışması sonuçlandı. Yarışmad 4 proje ödüle değer bulundu

YTONG Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı

Türk Ytong'un düzenlediği "20 Yıl Sonra Ben Buradayken" konulu Mimari Fikir Yarışması'nda, katılımcı 77 firma arasında yapılan değerlendirmede 4 proje ödüle değer bulundu.

Ödül kazanmaya değer bulunan 4 eser
İnsan odaklı tasarımı merkeze koyan ve sürdürülebilirlik temasını ön plana çıkaran değerlendirmeler sonrasında, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrencileri, Merve Eflatun, Yasin Ulutaş ve Tamar Gürciyan,  Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Öğrencisi Mertkan Günaslan, Mimar Hülya Oral ve Erhan Karakoç ile Mimar Nergis Kahraman ve Emre Engin'in projeleri ödüle değer bulundu. 

YTONG Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı

Gelecekteki sosyal, teknolojik, mimari yapının bugünden ele alınıp tartışılmasını hedefleyen yarışmada kazanan ekipler, jüri üyeleri ile birlikte Marsilya kentinde mimarlık ve sanat deneyimlerinin paylaşılacağı bir gezi yapacak. Gezide Aix en Provence Bölgesi'nde bulunan Château la Coste ziyaret edilerek, dünyaca ünlü mimar ve sanatçılar tarafından tasarlanan eserler görülecek.

Firma Bilgisi: Ytong