YTONG Mimari Fikir Yarışması'nda son başvuru tarihi 1 Haziran

''Yersizlik için bir yer'' konulu 2016 YTONG Mimari Fikir Yarışması'na katılım için son başvuru tarihi 1 Haziran 2016...

YTONG Mimari Fikir Yarışması'nda son başvuru tarihi 1 Haziran

''Yersizlik için bir yer'' konulu 2016 YTONG Mimari Fikir Yarışması'na katılım için son başvuru tarihi 1 Haziran 2016... www.ytongakademi.com adresi üzerinde başvuruların yapıldığı yarışma için başvuruların tamamlanmasından sonra internetten canlı yayınlanacak ''Dijital Kolokyum''da, yarışmacılar ve jüri üyeleri bir araya gelerek bir ilke imza atılacak. 

Venedik'te mimarlık gezisi

Bilgiye ve yeniliğe açık projeleri hayata geçirmesi ile tanınan Türk Ytong, Ytong Akademi çatısı altında düzenlediği ''Yersizlik için bir yer'' adlı Mimari Fikir Yarışması'yla dünyada her zamankinden daha yoğun yaşanan mültecilik, göç, mekan ve yersizlik sorununa dikkat çekiyor. 

Kazananların Vededik Mimarlık Bienali gezisi ile ödüllendirileceği yarışmada, jüri üyeleri ile beraber İtalya'nın Venedik kentinin mimarlık ve sanat deneyimleri paylaşılacak, 15. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali Sergisi'ne gidilecek, Arsenale ve Giardini'de ülke pavyonları incelenecek ve Türkiye Pavyonu ziyaret edilecek. 

YTONG Mimari Fikir Yarışması'nda son başvuru tarihi 1 Haziran

Dijital Kolokyum canlı yayınlanacak

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Dijital Kolokyum, 6-7 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. www.ytongakademi.com sitesinden canlı yayınlanacak kolokyumda, jüri üyeleri projeleri yorumlayacak. 

YTONG Mimari Fikir Yarışması'nda bu yıl ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Y. Mimar/Peyzaj Mimarı Dr. Deniz Aslan, NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın, Nilüfer Kozikoğlu Mimarlık Kurucusu Mimar Nilüfer Kozikoğlu ve Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak jüri üyeliği yapacak. 

Firma Bilgisi: Ytong