Yükselen Ankara için güçlü adaylar şart

İş adamları, iş dünyasında yükselen bir çizgi izleyen başkentin, güçlü belediye başkanlarıyla yerel seçimler sonrası da yükselişini sürdürmesini istiyor

Yükselen Ankara için güçlü adaylar şart

12 Eylül 2013 / emlakwebtv
Siyasetin kalbi Ankara, yerel seçim heyecanına girdi. İş adamları, iş dünyasında yükselen bir çizgi izleyen başkentin, güçlü belediye başkanlarıyla yerel seçimler sonrası da yükselişini sürdürmesini istiyor.

Ankara’da belediye seçimleri adaylık çalışmaları başladı
İş dünyasındaki gelişmeler sonucunda memur kenti havasından kurtulan başkent, seçimlerin yaklaşmasıyla canlılığını arttırdı. Siyasi partiler 30 Mart 2014 tarihinde düzenlenecek seçimlere kilitlenirken, belediye başkan aday adayları da seçmenin karşısına güçlü bir şekilde çıkmak için çalışmalara başladı.

Aydın: “belediye başkanı seçilecek adayların toplumun her kesimine hitap etmeli”
“Yükselen değer” Ankara’da yerel seçimlerin önemine işaret eden Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın, yerel seçimlerin genel seçimlere nazaran daha hizmet odaklı bir görev olduğuna dikkati çekerek, belediye başkanı seçilecek adayların toplumun her kesimine hitap etmesinin önemini vurguladı.

Aydın: “Nitelikli adaylar, Ankara’nın gelişimi ve yakaladığı ivmeyi sürdürebilmesi açısından önemli”
İş dünyasının Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra özellikle metropol ilçe ve beldelerde yaşayan halkın beklentilerini karşılayacak nitelikte isimler beklediğini belirten Aydın, “Nitelikli adaylar, Ankara’nın gelişimi ve yakaladığı ivmeyi sürdürebilmesi açısından önemli. Ankara, iş dünyasının yanı sıra hem memur hem de öğrenci nüfusunun yoğun olduğu bir şehir. Bu nedenle seçilecek isimlerin toplumun her kesimini kucaklayan bir yönetici olması gerekir” dedi.

Aydın: “metropol ilçe ve belde belediye başkan adaylarının belirlenmesi esnasında çok özenli davranılmalı”
Başkentin belediye başkan adaylarını belirlerken siyasi partilerden “daha özenli davranmasını” isteyen Aydın, şöyle konuştu: “Ankara, hem nüfus hem de iş dünyası bakımından her geçen yıl büyüyen bir şehir. Artık memur kenti algısından sıyrılarak, daha hareketli ve canlı bir şehir olan başkentin ilerlemesi için güçlü başkanlara ihtiyacı var. Son yıllarda sanayi ve ticarette gösterdiği atılımlarla dikkati çekmeye başlayan Ankara’nın bu gelişimini sürdürebilmesi şart. Bu yüzden de siyasi partilere büyük iş düşüyor. Özellikle metropol ilçe ve belde belediye başkan adaylarının belirlenmesi esnasında çok özenli davranılmalı.”

Aydın, özellikle beldelerde ilkbahar ve yaz dönemlerinde birbirinden farklı festivaller düzenlendiğini hatırlatarak, belediye başkanlarına bu festivallerin Türkiye’ye tanıtımında büyük iş düştüğünü kaydetti. Aydın, “Ankara’nın neredeyse tüm ilçelerinde her yıl birbirinden farklı ve dikkat çekici festivaller düzenleniyor. Başkente farklı bir dinamizm katan bu etkinlikler belediye başkanlarının tanıtım konusundaki çalışması ile birlikte yalnızca Ankara’ya değil tüm Türkiye’ye tanıtılabilir. Böylece Türkiye’nin turistik bölgelerini gezmek için turistler bile Ankara ve ilçelerine çekilebilir” ifadelerini kullandı.