Yurtbay YYK'yı Yapı Fuarı'nda tanıtacak

Yurtbay Yapı Kimyasalları (YYK), 21 - 25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 38. Uluslararası Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'da, “YYK Uzman Serisi”ni tanıtacak

Yurtbay YYK'yı Yapı Fuarı'nda tanıtacak

Yurtbay Yapı Kimyasalları (YYK), 21 - 25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 38. Uluslararası Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'da, “YYK Uzman Serisi”ni tanıtacak. Yapı sektöründe beşinci yılını kutlayan YYK, ürün gamında yer alan yenilikçi ürünlerini “YYK Uzman Serisi” konsepti ile kullanıcılara sunuyor. 

Yapıştırıcı uzmanından YYK Uzman Serisi
Yapı Fuarı’nda yeni ürün gruplarını lanse edeceklerini ifade eden YYK Genel Koordinatörü Tolga Sarı, “Markaların ve şirketlerin pazarda uzman, etkin ve baskın olduğu iş kolları ve ürünler vardır. YYK olarak biz de “Yapıştırıcı Uzmanı” kimliğimizle bu yıl “YYK Uzman Serisi” ürün grubumuzu tanıtacağız. Bu grupta daha teknik ve kendi başına ayrı birer özellik içeren ürünler olacak. Pazarda yapı kimyasalları ürünler çoğunlukla ustalarımızın seçimine göre belirleniyor. Ustalarımızın nihai tüketiciye karşı uzmanlıklarını gösterecekleri, teknik bilgi ve uygulama uzmanlıklarını ön plana çıkaracak “YYK Uzman Serisi”ni fuarda tanıtacağız. Isı yalıtım sistemi, su yalıtım ürünleri ve doğal tuğla ürünlerimiz de standımızda yer alacak diğer ürün gruplarımız olacak” dedi. 

2015’te yüzde 50 büyümeyi hedefliyoruz                                                                                                                                                                            
YYK olarak, her zaman kullanıcı ve profesyonellere teknik çözümler sunduklarını vurgulayan Tolga Sarı, “Sektöre ilk adım attığımız 2010 yılından beri teknolojiye yaptığımız yatırımın karşılığında kaliteli ürünler üreterek pazar payı alacağımızı çok iyi biliyorduk. Pazarda kalitenin standart olması çok önemli bir seçim kriteri. Her geçen gün kullanıcı bilincinin artmasıyla kalite, fiyattan daha öne çıkıyor.  YYK olarak genç bir firma olmamıza rağmen sektörümüzdeki beş yıllık satış ve gelişim grafiğimiz, bu bakış açımızı, yatırımlarımızı önemli ölçüde destekliyor. Sektörümüzün her yıl % 5-10 büyüdüğü bir dönemde Yurtbay Yapı Kimyasalları olarak ciro ve tonaj anlamında 2012 yılında %53, 2013 yılında %122, 2014 yılında %66 büyüdük.  2015 yılında hedefimiz ise; % 50’lik bir büyüme. Faaliyet gösterdiğimiz iş kollarında lider ve yenilikçi çizgimizden ayrılmadan ürün gamımızı, sektördeki trendleri ve tüketici ihtiyaçlarını gözeterek yeni ürünler ile genişletiyoruz. Sektörümüzde bizleri tüketici ile buluşturan, kalitenin standart ve sürekliliği anlamında önemini aktarmamıza imkân sağlayan Yapı Fuarı’nı pazardaki farklılığımızı öne çıkarmak adına oldukça önemsiyoruz” dedi.