Yüzde 65’i satılan G Marin’in ilk etabında yaşam başladı

Bir dönem İstanbul’un en popüler sayfiyelerinden olan ve Bayramoğlu’nda, Mar Yapı ve Divan işbirliğiyle hayata geçen G Marin Managed by Divan projesinin yüzde 65’i satıldı. Projenin ilk etabında ise yaşam başladı

Yüzde 65’i satılan G Marin’in ilk etabında yaşam başladı

13.02.2014 / Posta Gazetesi 

İstanbul'un 1960’lı yıllardaki popüler yazlık bölgeleri arasında yer alan Bayramoğlu, Mar Yapı ve Divan Grubu'nun Bayramoğlu'undaki projesiyle yeniden eski günlerine dönmeye hazırlanıyor. G Marin Managed by Divan’ın yüzde 65’i satıldı ve ilk etapta yaşam başladı.

Gebze-Halkalı arasında çalışması planlanan Marmaray’a üç dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika, D 100 karayoluna beş dakika mesafede bulanan G Marin Managed by Divan, Bayramoğlu koyuna yapılması planlanan marina ile de öne çıkacak.  Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Bayramoğlu'nun gelişiminin kendilerini cezbettiğini söylerken, bölgenin potansiyelinin de bu gelişime açık olduğunu belirtti.

Münir Özkök, Divan Grubu ile Güneşli G Plus projesindeki başarılı işbirliğini G Marin projesine de taşımak istediklerini ifade ederek, “Bunun için de bir zamanlar villaları ve güzel bahçeleriyle bir zamanlar ‘Küçük Amerika’ olarak adlandırılan Bayramoğlu’nu seçtik. Mağdur edilmiş 89 aileyi evlerine kavuştururken, yarım bırakılmış inşaatların sektörde yarattığı ve yaratacağı olumsuz havayı, beraberinde getireceği güven sorununu ortadan kaldırdık” dedi. Projenin yüzde 65’nin tamamen satıldığını da sözlerine ekleyen Özkök, birinci etapta yaşamın evsahiplerinin taşınmasıyla başladığını ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin de projeden ev aldığını belirtti.