Zekeriyaköy'e üçüncü köprü tehdidi

Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Mehmet İmre, üçüncü köprü inşaatının, İstanbul'un villa bölgelerinden biri olan Zekeriyaköy'ün dokusunu değiştireceğini söyledi

Zekeriyaköy'e üçüncü köprü tehdidi

Üçüncü köprü ve bağlantı yolları inşaatının şehre en yakın villa bölgelerinden biri olan Zekeriyaköy'ün dokusunu değiştirmesi bekleniyor. Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Mehmet İmra, Zekeriyaköy'de, toplu konut tarzında yüksek bina tipi bir yapılaşma gidileceğini iddia etti. 

İmre, Zekeriyaköy'ün daha önce villa alanı olarak tasarlanan ancak çok katlı binalara ev sahipliği yapmaya başlayan Kemerburgaz Göktürk bölgesindekine benzer bir yapılaşmaya sahne olacağını belirterek: 'Köprü projesi getirdikleriyle birlikte bir şeyler götürecek. Köprünün ayağından trafik geçecek, sonra da buraya talep artacak. Sonuçta bölge 5 katlı apartmanlarla dolacak.' şeklinde konuştu. 

Bölgede 270 konutluk Ormanada projesini hayata geçiren Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Mehmet İmre, yeni yapılaşma tipine karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu. 

Proje Bilgisi: Köy