Zer Göztepe İlbank-Kiptaş-Ceylan iş ortaklığı ile hayata geçiriliyor

Ceylan İnşaat, Fikirtepe'de Zer Göztepe projesinin hayata geçirileceği adalarda, yüzde yüz sözleşme oranına ulaştı. Proje İlbank ve KİPTAŞ ortaklığı ile hayata geçirilecek.

Zer Göztepe İlbank-Kiptaş-Ceylan iş ortaklığı ile hayata geçiriliyor

Ceylan İnşaat Fikirtepe'de hayata geçireceği Zer Göztepe'de 3031 ve 3031 numaralı adalarda yüzde 100 sözleşme oranına ulaştı. 105 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde inşa edilecek proje, KİPTAŞ ve İller Bankası garantör ortaklığı ile tamamlanacak.

Fikirtepe'deki ikinci Ceylan İnşaat projesi
Toplam konut sayısının 675 adet olarak belirlendiği Zer Göztepe, 15 dönüm arsa alanı üzerinde inşa edilecek panoramik nitelikli 3 bloktan meydana gelecek. Projede yer alacak daireler 60 metrekare ile 250 metrekare arasında değişiklik gösterecek. Daire tipi olarak ise 1+0'dan 5+1'e kadar uzanan farklı konut çeşitlerine yer verilecek. Ceylan İnşaat'ın kentsel dönüşümün pilot alanı olarak kabul edilen Fikirtepe'de Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları'nın ardından inşa edeceği ikinci proje olma niteliği taşıyan Zer Göztepe, İller Bankası ve KİPTAŞ'ın garantör ortaklığı ile hayata geçirilecek.

İnşaat çalışmaları 3 yıl sürecek
Projenin inşaat çalışmalarının başlamasından itibaren 3 yıl içinde tamamlanacağını, buna karşın Ceylan İnşaat'ın erken teslime hazırlandığını açıklayan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, Hükümet'in Fikirtepe'ye gösterdiği ilginin sürecin hızlanması ve prosedürlerin aşılması noktasında önemli bir katkı sunduğunu söyledi.

85 milyon dolarlık yatırım
Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmek Özhaseki'nin göreve gelmesinin hemen ardından Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesi'ne özel önem vermeye başladığını ve bürokratik engellerin azalması noktasında önemli katkılar sunduğunu da hatırlatarak: İller Bankası ve KİPTAŞ ortaklığımızla daha da hızlı bir sürece girmiş bulunuyoruz. Zer Göztepe, bizim 85 milyon dolarlık bir yatırımımız ve bölgedeki ikinci projemiz. Bu yüzden projeye heyecanla başlayacağız ve bitirmek için hazırız. Bu hareketlilik mutlaka proje takvimimize de olumlu yansıyacaktır..." şeklinde konuştu. 

Ceylan İnşaat Projeleri
1995 yılında inşaat sektöründeki faaliyetlerine başlayan ve iş süreçlerini "önce insan" prensibiyle sürdüren Ceylan İnşaat 500 bin metrekare konut imalatına ulaştı. Firmanın hayata geçirdiği projeler arasında Zer Bakırköy, Zer Mecidiyeköy, Zer Bostancı, Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları, Zer Göztepe, Zer Levent ve Zer Kartal bulunuyor. 

Firma Bilgisi: Ceylan Inşaat
Proje Bilgisi: zer göztepe