Zeytinburnu emlak piyasası Avrasya tüp geçidini bekliyor

2000'li yılların başında ani bir hareketliliğe sahne olan Zeytinburnu emlak piyasasında ikinci sıçrama, Avrasya Tüp Geçit projesinin tamamlanmasıyla birlikte yaşanacak. Projeyle birlikte bölgenin orta-üst gelir seviyesine hitap etmesi bekleniyor.

Zeytinburnu emlak piyasası Avrasya tüp geçidini bekliyor

Bir zamanlar sanayi siteleri, tekstil şirketleri ve özel sektör kuruluşlarının yoğunlaşmasına tanık olan Zeytinburnu, son dönemde kentsel dönüşüm hamleleriyle konut sektörü açısından da büyük bir potansiyel sergilemeye başladı. Zeytinburnu'nu masaya yatıran EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı bölgenin merkezi iş alanı planı ve dönüşüm hamleleriyle birlikte orta-üst gruba hitap edecek bir sıçramaya tanık olabileceğini belirtti.

 

Zeytinburnu emlak piyasası Avrasya tüp geçidini bekliyor

 

Zeytinburnu Avrasya tüp geçidini bekliyor
Yaptığı açıklamada kentsel dönüşüme çalışmalarına paralel olarak kapanan fabrika arazilerinin yerini konut, ofis ve AVM'lere bıraktığını ve 2000'li yıllarda hareketlenmeye başlayan emlak piyasasının sıçramasını sürdürdüğünü söyleyen Yazıcı: 

"Türkiye’nin en büyük parklarından biri olan yaklaşık 150 bin metrekarelik Çırpıcı Şehir Parkı ve Marmaray ulaşım hattı sayesinde, bölgede bulunan gayrimenkullerde değer artışları yaşanıyor. Ayrıca 2016'da tamamlanması planlanan Avrasya tüp geçidi de bölgedeki konut fiyatlarını harekete geçiren bir diğer faktör. Projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş yaşanacak..." ifadelerini kullandı. 

 

Zeytinburnu emlak piyasası Avrasya tüp geçidini bekliyor

 

Zeytinburnu emlak sektörü
- Merter  E-5 aksında yer alan konut projelerinde 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde konutlar ağırlıklı olarak yer alıyor.  Dairelerdeki birim metrekare aralıkları 3.043 TL'den başlıyor ve 22.678 TL'ye kadar yükselebiliyor.
- Sahil kesim projelerinde minimum metrekare fiyatları ise 6.159 TL'den başlıyor ve 22.678 TL'ye kadar çıkabiliyor.
- E-5 Çevresindeki projelerde ise fiyat aralığı minimum olarak 5.859 TL'den 11.969 TL'ye kadar farklılık gösterebiliyor.