Zincirlikuyu, İstanbloom’la çiçek açıyor

Esin Yapı projesi İstanbloom, İstanbul'un kıtaları bağlayan kilit lokasyonu olan Zincirlikuyu'da yeşilin egemen olduğu bir yaşam konsepti sunuyor

Zincirlikuyu, İstanbloom’la çiçek açıyor

30 Eylül 2013 / emlakwebtv
Büyükdere Caddesi ve Gayrettepe Metro İstasyonu’na 500 m uzaklıktaki konumu ve İstanbul merkezinde görmeye alışık olmadığımız zenginlikteki yaşam konsepti ile benzersiz nitelikler taşıyan Istanbloom, akılcı mimarisi ve peyzaj tasarımı sayesinde İstanbul’un enerjisi ile yeşilin dinginliğini buluşturmayı başarabiliyor. Bir Esin Yapı A.Ş. projesi olan Istanbloom, kurucuları Fikret Orman, Metin Esin ve Mehmet Emin Armutçuoğlu’nun İstanbul panoramasına eşsiz bir siluet armağan etme hayallerinin gerçeğe dönüştüğü bir yapı olarak hayata kapılarını açmaya hazırlanıyor.

A sınıfı yaşam, A sınıfı tasarruf, İstanbloom’da
Uluslararası nitelikli A sınıfı bina kriterlerine göre inşa edilen ve ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasının bütün gerekliliklerini sağlayan İstanbloom, akıllı teknolojisi ile modern çevre, enerji ve tasarruf çözümlerinin tümünü sunabiliyor. Altyapı sistemlerinde iklimlendirme, havalandırma ve izolasyon konularında sağladığı tasarruflu çözümleriyle aidat tutarlarını da düşüren akıllı proje İstanbloom, 5600 m2 yeşil alanda eşsiz kat bahçeleri ile yoğun şehir yaşantısının ortasında sessiz, sakin ve konforlu bir yaşam vadediyor.

İstanbloom’da %100 Taze Hava
Istanbloom, çift cidarlı cephe ile kendi içinde yarattığı iklimlendirme sayesinde tüm gün bina içinde temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. Frekans kontrollü havalandırma sistemi karbondioksit ve karbon monoksit sensörleri ile de %100 taze hava sağlarken konut sahipleri istenilen konforda yeterli oksijen alıyor. Uluslararası standartlara uygun ses izolasyonlu cihazlar konut sakinlerini rahatsız etmezken maksimum izolasyon ve ısı geri kazanım sistemiyle enerjide de yüzde 20 tasarruf elde ediliyor.

Güneş enerjisiyle maliyetsiz aydınlatma ve içilebilir su
İstanbloom’da güneş kollektörlerinden elde edilen elektrikle genel mekânların maliyetsiz aydınlatılması sağlanıyor. Bina çatısı ve dış cephede kullanılan malzemeler ise güneş ışınları emisyonundan koruyor. İstanbloom temiz enerji ile aynı elektrik gerilimini muhafaza ederek elektrikli cihazların aydınlatma armatürlerinin ömürlerini de uzatmayı unutmuyor. Ayrıca projede evsel atıkların ayrılması sistemiyle plastik, cam, kağıt gibi atıkların tekrar değerlendirilmesi ve konutlarda içme suyu kalitesinde su kullanımı için her türlü altyapı çalışması hazır bulunuyor.

Zincirlikuyu, İstanbloom’la modern bir yaşamın merkezi haline geliyor
İstanbloom, mimarisi ve sunduğu benzersiz olanaklarla İstanbul’un ulaşım merkezi olan Zincirlikuyu’yu ve buradaki hayatı yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın süredir güvenliği, konfor, kalite ve estetiği müşterileriyle buluşturan Esin Yapı, çevre dostu ve birinci sınıf malzeme ile tasarlanan İstanbloom ile hem konut anlayışını hem de ofis yaşamını yeniden yorumluyor. +1’den dublekse tam 11 tip daire seçeneği ile modern yaşam alanlarını şehrin kalbi ile buluşturan proje, yeşilin hakim olduğu sosyal alanları ve İstanbul manzaralı kat terasları ile hayranlık uyandıran özelliklere sahip. İstanbloom’da sunulan ve ihtiyaca göre ister modüler ister yekpare alanlara dönüşen ofisler, iş hayatına akılcı çözümler getiriyor.


İstanbloom hakkında detaylı bilgi için: www.istanbloom.com

Proje Bilgisi: Istanbloom