Ziya Yılmaz: Ekonomiyi döviz değil, psikolojik etkisi baskılıyor

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dövizin değil, psikolojik etkisinin ekonomi üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi

Ziya Yılmaz: Ekonomiyi döviz değil, psikolojik etkisi baskılıyor

Başta dolar olmak üzere döviz karşısında Türk lirasının kaybettiği değeri masaya yatıran DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ekonomi üzerinde doların değil, psikolojik etkisinin baskı oluşturduğunu söyledi. Sabah'tan Seda Tabak'a açıklamalarda bulunan Yılmaz, "Yıllardan bu yana dövizin etkisi yüzde 5 ise psikolojik etkisi yüzde 95..." ifadelerini kullandı.

Döviz değil, psikolojisi ekonomiyi baskılıyor
Yılmaz, darbe sonrasında Türkiye'nin hayatına devam ettiğini ve bundan sonraki süreçte de ülkenin dolar psikolojisinden kurtulması gerektiğine de dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sektörün önemini çok iyi bildiğini ve destek sunduğunu söyleyen Yılmaz: "Yeni yılda gayrimenkul geliştiricilerinin çeşitli sorunları da çözüme uğrayacaktır..." şeklinde konuştu.

DAP Holding 4 bölgede kentsel dönüşüme hazırlanıyor
DAP Yapı'nın 2017 yılını en büyük yatırım yılı olarak ilan ettiğini ve bu yıl içinde 4 projede 4 milyar TL'lik yatırım yapacaklarını dile getiren Ziya Yılmaz, Emlak Konut GYO arazisinde hayata geçirilecek Validebağ projesinin satış ofisinin inşasına başlandığını ve yılın ilk yarısında da lansmanın gerçekleştirileceğini vurguladı. Yılmaz: "Kartal Teras Kule için hafriyat başladı. Maslak'ta ise 2017 son çeyreğinde ruhsat almayı planlıyoruz. Beykoz için ise projelerimiz hazırlanıyor." dedi.

DAP Yapı'dan Pendik'e "küçük bir şehir"
Yılmaz, Pendik'te 3 bin 500 konut, 400-500 ofis, 2 otel ve 1.200 metrelik cadde ve üniversitelerden oluşan küçük bir şehir inşa edileceğini de vurgulayarak "6.5 milyarlık yatırımla 5 proje inşa edeceğiz..." şeklinde konuştu.