Zorlu AVM

Geçtiğimiz yıl açılışı yapılan Zorlu AVM mimarisi ve markalarıyla AVM projelerinde üst sıralara yerleşti

Zorlu AVM

Zorlu AVM, Zorlu Gayrimenkul Grubu tarafından Şişli’de inşa edildi. 102 bin metrekare arsa alanına sahip olan Zorlu AVM 615 bin 885 metrekare inşaat alanı üzerinde yer aldı. 75 bin metrekare yeşil alana sahip olan Zorlu AVM hafriyat çalışmaları 2008 Şubat’ta başladı. Zorlu AVM dışında Zorlu Center Rezidans’ı da bulunan projede rezidanslar 2 ayrı tipte tasarlandı. 1+1’den 5+1’e kadar dairelerin yer aldığı projede Kule Rezidans ve Teras Evler olmak üzere toplam 584 adet daire yer aldı. Konut büyüklükleri ise 117 metrekare ile 733 metrekare arasında değişti.

Zorlu AVM, Türkiye"de ilk defa rezidans, performans sanatları merkezi, alışveriş merkezi, otel ve ofislerden oluşan 5 ayrı fonksiyonu bir araya getirdi. 3 bin 50 kişi kapasiteli Zorlu AVM Performans Sanatları Merkezi, dünyanın önde gelen gösterilerine de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İki Türk mimarlık bürosu Emre Arolat Mimarlık ve Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Zorlu AVM mimari çalışmalarının liderliğini Emre Arolat gerçekleştiriyor.

Toplam yatırım bedeli 2.5 milyar doların üzerinde olan Zorlu AVM ve Zorlu Center projesi özellikleri dikkat çekiyor. Zorlu AVM 100 bin metrekare alana sahip olup, 22 bin metrekare üzerine yatay kurulmuş bir sistem ile tasarlandı. İş, finans, eğlence ve sanat hayatlarının birleştiği noktada yer alan Zorlu AVM akıllı bina sistemi ile inşa edildi. Zorlu AVM; 2 bin 300 kişilik konser, 750 kişilik tiyatro salonu, 72 bin metrekare yeşil alan ve helikopter pisti bulunuyor. Alışveriş merkezinde, 200 mağazanın yanı sıra bin 500 kişilik 8 salonlu sinema, food court, kafe, restoran ve 5 bin araçlık bir otoparka yer verilmiş. 30 bin metrekare alan üzerine kurulu kültür ve sanat merkezi 3 bin 500 kişi kapasiteli. Zorlu AVM; 70 bin metrekarelik kiralanabilir alanda yaklaşık 180 mağazası, 10 bin metrekarelik ana meydanı ve 12 bin metrekarelik parkıyla toplamda 105 bin metrekareli inşaat alanına sahiptir.

Zorlu AVM mağazaları
Apple, New York'taki ikonik küp mağaza konseptini ve Türkiye'deki ilk mağazasını yine Zorlu AVM'de açtı. Ayrıca; Brooks Brothers, Industrie Denim, Cos, Lanvin, Pomellato, Stella McCartney, Superdry ve Tory Burch Türkiye'de ilk defa kendi mağazalarıyla Zorlu AVM'de bulunuyor. Dolce&Gabbana, Valentino, Saint Laurent, Tiffany& Co, Fendi, Dior, Louis Vuitton, Prada, Burberry, Cavalli, Michael Kors, Moncler, Mont Blanc, Vakko, Sevan Bıçakçı, Sponza, Urart, Max&Co. gibi moda öncülerinin yanı sıra; 3 bin metrekare ile Türkiye'deki en büyük H&M, Beymen Club, GAP, Derimod, Pinko, Faconnable, Tommy Hilfiger, Gant, Network, İpekyol, Abdullah Kığılı, Koton, Mango, Yargıcı ve Lacoste gibi sürükleyici moda markaları da Zorlu AVM'deki yerini aldı.

Türkiye'ye ilk defa gelen Eataly, Jamie's Italian, Tom's Kitchen ve Morini gibi restoranların yanı sıra Köşebaşı, Günaydın, Far East ve Welldone gibi yerli restoranların yepyeni konseptleri Zorlu Center AVM'de İstanbullular ile buluştu.

Zorlu AVM, sinema tutkunlarına için Cinemaximum'un 1.600 kişilik 2 adet VIP, toplamda 14 adet salonu ile alışılmışın dışında bir sinema deneyimi sunuyor. İstanbul'un tam kalbinde bulunan Zorlu Center AVM ulaşım kolaylığıyla da öne çıkıyor. Ulus, Levent, Levazım, Barbaros ve Zincirlikuyu yönlerinden gelen tüm ziyaretçiler yönlendirmeler eşliğinde AVM'ye ulaşabiliyor.

Zorlu AVM nerede?
İstanbul'un tam kalbinde bulunan Zorlu AVM, Levazım ve Zincirlikuyu'dan yürüme mesafesinde yer alıyor. Metrobüs ve metro bağlantılarının bulunduğu tünel sayesinde Zorlu AVM'ye kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Ulus, Levent, Levazım, Barbaros ve Zincirlikuyu yönlerinden gelen tüm ziyaretçiler yönlendirmeler eşliğinde Zorlu AVM'ye gelebiliyor.

Zorlu AVM iletişim bilgileri
Telefon: 0 212 924 01 24