Zorlu Center açıklaması

Zorlu Holding, 9 Ocak'ta Zorlu Center binasında meydana gelen ve bir işçinin ölümüyle sonuçlanan yangınla ilgili bir basın açıklaması yaptı

Zorlu Center açıklaması

9 Ocak'ta Zorlu Center binasında meydana gelen yangınla ilgili bir basın açıklaması yapan Zorlu Holding, Securitas vardiya amiri Murat Delioğlu'nun hayatını kaybettiğini duyurdu. Açıklamada 21.30 dolaylarında R2 Kulesinde meydana gelen yangının nedeninin belirlenemediği belirtildi.

Zorlu Center Açıklaması
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: '9 Ocak 2015 tarihinde saat 21:30'da Zorlu Center'ın yerleşim bulunmayan R2 kulesinde bir yangın meydana gelmiştir. İlk andan itibaren acil müdahale girişiminde bulunulmuş, itfaiyenin de müdahalesiyle yangın hızla söndürülmüştür. Ancak maalesef bu süreçte güvenlik şirketimiz Securitas'ın vardiya amiri, Murat Delioğlu hayatını kaybetmiştir. Altı görevli de hafif yaralanmıştır. Bu personelden beşi bugün taburcu olmuş, hafif yaralı birinin ise tedavisi devam etmektedir.

Yaşanan can kaybından büyük üzüntü duyuyoruz. Ailesinin acısını paylaşıyor, tüm yakınlarına ve çalışma arkadaşlarımıza baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Zorlu Center'ın mal sahibi konumunda olan Zorlu Yapı, herhangi bir sorumluluğu bulunup bulunmadığına ve müteveffanın kimin personeli olduğuna bakmaksızın, toplumsal sorumluluğu gereği ailesini kucaklayacak ve tüm yaralarını saracaktır.

Yangının çıkış nedeniyle ilgili yetkili merciler gerekli araştırmaları sürdürmektedir. Yapının ana müteahhidi Aktürk A.Ş., güvenlik hizmetlerinden sorumlu Securitas ve Kaya Yapı Güvenlik ile birlikte yaşanan olay ile ilgili bilgiler üzerinde çalışılmaktadır.

Zorlu Center yangın güvenliği yönünden tüm dünyada uygulanan en katı ve en üst standartları uygulamaktadır. Ayrıca şirketimiz, kendisine hizmet veren tüm firmaların yeterliliklerini mevzuat çerçevesinde denetlemektedir.

Olayın ne suretle meydana geldiği şu anda bir soruşturmanın konusudur. Doğal olarak hepimiz bu soruşturmanın selametini etkileyecek her türlü girişimden ve ifadeden kaçınmaya çalışıyor ve soruşturmanın tamamlanmasını bekliyoruz. Bu aşamada resmi rapor dışındaki her türlü yorum ve açıklama spekülatif nitelikte olacaktır.

Soruşturma sürecindeki gelişmeler siz değerli basın mensupları ile paylaşılacaktır.'